شناسهٔ خبر: 169826 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

نظام رتبه بندی فرهنگیان مستقل از قانون خدمات کشوری خواهد بود

حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نشست مشترک اعضای فراکسیون با وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی، تأکید کرد: در این نشست تأکید شد نظام رتبه بندی فرهنگیان مستقل از قانون خدمات کشوری خواهد بود و وجود واژگانی همچون مربی، دانشیار، استادیار و استاد تمام در لایحه رتبه بندی معلمان باید گنجانده شود.

به گزارش «نماینده» حمیدرضا حاجی بابائی در تشریح نشست امروز (دوشنبه ۲۷ اردیبهشت) فراکسیون فرهنگیان مجلس که با حضور حدود 40 نفر از اعضای فراکسیون و وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اصلی نشست امروز لایحه رتبه بندی معلمان بود که  برای نمایندگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: خروجی این جلسه این بود که نظام رتبه بندی معلمان به عنوان یک قانون مستقل از رتبه‌بندی فرهنگیان، مستقل از قانون خدمات کشوری بررسی و تصویب شود و حتی در تصویب کلیات نیز باید به این مسئله که این لایحه ویژه معلمان است، تأکید شود.

وی، وجود واژگانی همچون مربی، دانشیار، استادیار و استاد تمام در لایحه رتبه بندی معلمان را بسیار مهم برشمرد و تأکید کرد: تمام سازماندهی لایحه نظام رتبه بندی معلمان باید بر اساس این دو موضوع که در جلسه امروز بر آن تأکید شد، صورت گیرد.

حاجی بابائی ادامه داد: اجماع فراکسیون فرهنگیان و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بر این است که این دو مهم در لایحه قید شود و مهندسی نیروی انسانی نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی نیز در آن لحاظ شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا موارد مذکور در لایحه ذکر شده یا خیر، گفت: این موارد در لایحه نیست ولی پیش از این در پژوهشی که در تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش صورت گرفته، در 50 صفحه ذیل فصل رتبه بندی فرهنگیان در آن سند آورده شده است.

پایان پیام/

نظر شما