شناسهٔ خبر: 168487 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

عباسی در نشست خبری:

قانون لغو تحریم ها کوتاهی دولت در احقاق حقوق مردم ایران را جبران کرد / نشست هماهنگی دولت و مجلس برای اجرای قانون لغو تحریم‌ها برگزار می‌شود

عباسی دوانی رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر تعامل دولت و مجلس در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، کوتاهی دولت در انجام اقداماتی که برای احقاق حقوق ملت ایران باید انجام می داد را جبران کرد. وی همچنین تاکید کرد: ایران گام‌های کوچک کشورهای مذاکره کننده را نمی‌پذیرد و آن‌ها باید همه تعهدات را به صورت یکجا اجرا کنند.

به گزارش «نماینده» فریدون عباسی دوانی ظهر امروز(سه شنبه، ۵ اسفندماه) در نشست خبری خود در مجلس با بیان اینکه تحریم‌هایی که قرار بود به واسطه برجام برداشته شود در دوران ترامپ افزایش یافت، گفت: طرف مذاکره کننده به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد در حالی که جمهوری اسلامی تمام تعهدات خود را اجرا کرد.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد امتیاز دستاوردهای بومی را از جمهوری اسلامی ایران بگیرد، اظهار کرد: در همین راستا مجلس تلاش کرد با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اقداماتی که دولت برای احقاق حقوق ملت ایران باید صورت می داد را جبران کند.

وی این قانون را نقشه راهی برای حرکت دولت دانست و افزود: در ابتدای کار، دولت تلاش کرد اجرای این قانون را به تعویق بیندازد و به امید انتخابات آمریکا بود؛ بعد از آن نیز با امضای بیانیه مشترکی میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی کشورمان قصد داشت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی، به کشورهای طرف مذاکره کننده ۳ ماه فرصت بدهد که ما آن را قبول نداریم و توقف اجرای پروتکل الحاقی باید از زمان تعیین شده در قانون صورت گیرد.

عباسی ادامه داد: طرف مذاکره کننده به دنبال خریدن زمان است تا ما به زمان انتخابات برسیم و از شرایط به نفع خود سوءاستفاده کند که ما این اجازه را نمی دهیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه ضمن قدردانی از حمایت رهبر معظم انقلاب از قانون مجلس که فرمودند باید با دقت اجرا شود، عنوان کرد: قرار است طی هماهنگی های به عمل آمده با وزیران و مسئولان دستگاه های ذیربط جلساتی در خصوص اجرای مصوبه مجلس داشته باشیم تا صدای واحدی از سوی دو قوه شنیده شود و همراه و هم‌افزایی مجلس و دولت دیده شود.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب مسیر را برای نحوه عمل در خصوص رآکتورها، اورانیوم فلزی و میزان غنی سازی نشان دادند و دولت نیز در این راستا اقدام می کند و مجلس نیز در حین تعامل با دولت بر مصوبه خود پافشاری خواهد کرد چرا که نمایندگان گام های کوچک در حوزه برجام از سوی طرف مقابل را نمی پذیرند و به دنبال گام های بزرگ هستیم و تمام تعهدات باید به صورت یکجا از سوی کشورهای عضو برجام اجرا شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه زمانی که رفاه مردم به واسطه اجرای تعهدات برجامی از سوی کشورهای مذاکره کننده تأمین شود، به تعهدات برجامی خود عمل خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: مردم پشتوانه ما هستند و انتظار گشایش از دولت دارند.

نظر شما