شناسهٔ خبر: 168089 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

حذف رانت و توجه به معیشت مردم از اولویت‌های مجلس است/ دولت از تجربه کمیسیون تلفیق برای ارائه لایحه پیشنهادی بودجه استفاده کند

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت از تجربه کمیسیون تلفیق برای ارائه لایحه پیشنهادی بودجه استفاده کند.

به گزارش «نماینده» محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی پس از عدم پذیرش لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی نمایندگان گفت: همه مردم آگاه هستند که نمایندگان و اقتصاددانان حاضر در کمیسیون تلفیق و نخبگان تلاش کردند تا لایحه بودجه اصلاح شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت دارای مشکلاتی اعم از برآورد غیرواقعی، کسری بودجه، وابستگی به نفت و ... بود که در کمیسیون تلفیق تلاش شد در آن اصلاح صورت گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس تلاش شد با رویکرد توجه به معیشت مردم و مناطق محروم، حذف رانت‌ها، توجه به تولید و اشتغال، رفع تبعیض و سیاست تک نرخی برای جلوگیری از رانت در ارز در کمیسیون تلفیق اصلاحات صورت گیرد.

قالیباف افزود: دولت در مواجهه با اصلاح ساختار بودجه که از سوی کمیسیون تلفیق صورت گرفت، تعامل مناسب نداشت و امروز نیز در این نشست شاهد آن بودیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت از فرصت کنونی برای اصلاح بودجه استفاده کند و هر چه سریعتر لایحه را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند و در این راستا از تجربه کمیسیون تلفیق نیز بهره ببرد.

نظر شما