شناسهٔ خبر: 167753 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

وزیرصمت به قول خود برای کنترل قیمت ها عمل نکرد

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش لجام گسیخته مصالح ساختمانی در کشور انتقاد کرد.

به گزارش «نماینده»، صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این که دولت عزم جدی برای کنترل بازارها را ندارد، گفت: یکی از  این موارد در بحث ساخت و ساز در مسکن است که هر روز شاهد افزایش قیمت های مصالح ساختمانی در این حوزه هستیم.

وی  با بیان این‌که در جلسات اخیر کمیسیون از وزیر صمت دعوت شده بود که با حضور در کمیسیون علت افزایش لجام گسیخته مصالح ساختمانی را اعلام کند، افزود رزم حسینی با حضور در کمیسیون توضیحاتی در این زمینه داده بود و البته قول داده بود که افزایش قیمت‌ها را کنترل کند که به آن عمل نکرد.

نماینده اردبیل در مجلس با تاکید بر اینکه قیمت مصالح ساختمانی در چند روز گذشته سر سام اور گران شده است، ادامه داد: قیمت میلگرد در حال حاضر به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است، این در حالی است که قیمت تمام شده پنج هزار تومان است این موضوع نشان می‌دهد که یک بلبشویی در کنترل قیمت‌ها در کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که مواد اولیه تولید سیمان در کشور وجود دارد و مشخص نیست چرا قیمت این محصول لجام‌گسیخته در حال افزایش است، عنوان کرد: نهایتاً کرایه‌های حمل و نقل کمی افزایش یافته است اما حقوق کارگران و قیمت مصرف انرژی ثابت مانده است.

بدری تصریح کرد: وزیر صمت باید  پاسخگوی ایجاد این نوسانات در قیمت مصالح ساختمانی در چند روز گذشته  باشد.

نظر شما