شناسهٔ خبر: 167702 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

افزایش تسهیلات ساخت مسکن موثرترین راه برای بهبود وضعیت بازار ملک

مسکن مهر عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش تسهیلات ساخت مسکن را موثرترین راه برای بهبود وضعیت بازار ملک دانست و گفت:برای بهبود وضعیت خرید مسکن توسط مردم پیش از اینکه به فکر افزایش سقف وام باشیم باید به دنبال نظارت بر نرخ‌ها باشیم.

به گزارش «نماینده» غلامرضا شریعتی،   به تاثیر افزایش سقف وام مسکن در قیمت خانه، گفت: هرگاه سقف وام خرید مسکن افزایش پیدا کرد، سوداگران و دلالان با سوءاستفاده از این موقعیت قیمت‌ها را افزایش دادند؛ برای بهبود وضعیت خرید مسکن توسط مردم پیش از اینکه به فکر افزایش سقف وام باشیم باید به دنبال نظارت بر نرخ‌ها باشیم چرا که خلاء نظارتی به ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده تمام خواهد شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: تقویت نظارت بر بازار مسکن موجب می‌شود، تصمیم‌های جزیی هم در بهبود وضعیت بازار تاثیر مثبتی داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، ارائه تسهیلات به بخش ساخت  و ساز سکن را بهترین شیوه برای بهبود وضعیت خرید مردم دانست و تاکید کرد: تعدادی مسکن ساخته شده در کشور وجود دارد که افزایش سقف وام مسکن می‌تواند موجب رونق بازار شود اما بهتر است که تسهیلات به بخش تولید مسکن پرداخت شود که هم اشتغال را افزایش داده و هم نیاز مردم را تامین می‌کند.

نظر شما