شناسهٔ خبر: 166959 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

تحریم دارویی علیه ایران مهار کرونا را سخت کرده است/ لزوم پیگیری حقوقی رفتار جنایتکارانۀ آمریکا و متحدانش توسط وزارت خارجه

سیامک مره صدق/2 نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم گفت: تحریم در حوزه دارویی و مسائل درمان با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط را بر ما سخت کرده و این اقدام غیر انسانی آمریکا و متحدانش باید توسط دستگاه دیپلماسی از نظر حقوقی مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش «نماینده» سیامک مره‌صدق نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم گفت: با توجه به شروع و گسترش ویروس کرونا در کشور، تحریم‌های دارویی دشمن شرایط را بر ما سخت کرده است.

وی افزود: اگرچه در داخل کشور همواره تلاش می‌شود نیاز کشور در حوزه دارویی تأمین شود اما تحریم دارویی کشور آن هم در این شرایط خاص از سوی دشمنان یک اقدام کاملاً ضد حقوق بشری است.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما باید از طریق نهادهای حقوقی بین‌المللی این رفتار غیر انسانی آمریکا و متحدانش را که باعث فشار به ملت ما شده مورد پیگیری قرار دهد.

مره‌صدق خاطرنشان کرد: علاوه بر دستگاه دیپلماسی پیگیری این موضوع از طریق دیپلماسی عمومی می‌تواند کمک قابل توجهی را به کشور داشته باشد.

وی در پایان گفت: نهادهای مختلف می‌توانند با انعکاس این رفتار غیر انسانی آمریکا و متحدانش در تحریم دارویی ایران پرده از رفتار جنایتکارانه و غیر انسانی آنها بردارند. 

نظر شما