شناسهٔ خبر: 166771 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

برنامه شهرداری تهران جهت افتتاح ایستگاه مترو امیرکبیر تا پایان آذر

مترو شرکت مترو تهران اعلام کرد: در بازدید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ایستگاه مترو امیرکبیر،‌ بر تلاش به منظور تکمیل هر چه سریع‌تر ایستگاه و افتتاح آن تا پایان آذر ۱۳۹۹ تأکید شد.

به گزارش «نماینده» شرکت مترو تهران اعلام کرد: آخرین مراحل تکمیل ایستگاه امیرکبیر شامل نصب پله برقی و تجهیزات مربوطه طی بازدیدی که با حضور مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علی امام مدیرعامل شرکت مترو و فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو مورد بررسی قرار گرفت.

ایستگاه امیرکبیر در خط ۶ مترو تهران و در خیابان ۱۷ شهریور واقع شده است که با بهره برداری از آن، ساکنان محدوده میدان خراسان، خیابان ۱۷ شهریور، ‌ بازار امین‌حضور و دیگر محدوده‌های منطقه پیرامونی ایستگاه از مواهب یک‌صد و بیست و هشتمین ایستگاه مترو تهران بهره‌مند خواهند شد.  

برایی احداث ایستگاه امیرکبیر در مجموع حدود ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

علی امام مدیر عامل شرکت مترو در حاشیه این بازدید عنوان کرد: در صورت تأمین به موقع منابع مالی، ‌ هنوز هم امکان افتتاح ۱۰ ایستگاه دیگر (غیر از ایستگاه های برج میلاد و امیرکبیر) تا پایان سال جاری وجود دارد.

این در حالیست که شهرداری تهران همچنان پیگیر آزاد شدن مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان از سوی بانک عامل است.

نظر شما