شناسهٔ خبر: 166628 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

‌جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بررسی شد

عمویی سخنگوی ‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در جلسه امروز این کمیسیون مواد طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش «نماینده»، ابوالفضل عمویی، در تشریح جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: با وجود محدودیت های کرونایی، دو سوم اعضای  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جلسه امروز حضور داشتند.

وی بیان کرد: در این جلسه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مورد رسیدگی قرار گرفت و ما همچنان در حال بررسی مواد این طرح هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تاکنون ۳ ماده از طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و نظرات نمایندگان اتخاذ شده و اصلاحاتی روی مواد این طرح اعمال شده است.

عمویی اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس مسئولانی از وزارت امورخارجه، بانک مرکزی و مرکز پژوهش های مجلس حضور یافتند و نقطه نظرات خود را درباره طرح مذکور مطرح کردند.

وی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فردا هم تشکیل جلسه می دهد و ادامه بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در دستور کار این کمیسیون است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مفاد موادی که به تصویب رسیده است، اظهار داشت: ماده اول طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مربوط به الزام دولت جمهوری اسلامی ایران برای غنی‌سازی، ۲۰ درصد می شود.

عمویی اضافه کرد: ماده دوم درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده سطح پایین جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: همچنین ماده سوم طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها درباره بهره‌گیری دولت جمهوری اسلامی و سازمان انرژی اتمی از نسل جدید سانتریفیوژهای IR۲M و IR۶ است که جزییات آن بررسی شد.

نظر شما