شناسهٔ خبر: 166611 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

بررسی طرح‌های اصلاح قانون انتخابات مجلس و احزاب در کمیسیون شوراها

حدادی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از بررسی طرح‌های اصلاح قانون احزاب و انتخابات مجلس در جلسات هفته جاری این کمیسیون خبر داد.

به گزارش «نماینده»،علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، در تشریح دستورکار اعضای این کمیسیون در جلسات هفته جاری، بیان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بررسی طرح اصلاح مواد (1) و (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نماینده شورای نگهبان،کارشناسان  مرکز پژوهش‌های قوه مقننه و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در دستورکار اعضای کمیسیون در روز(دوشنبه 3 آذر) قرار دارد.

وی با اشاره به دستورکار روز سه‌شنبه(4 آذر) اعضای کمیسیون شوراهای مجلس، اظهار داشت: همچنین  رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نماینده شورای نگهبان، کارشناسان مرکز پژوهش‌های پارلمان و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در این روز قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: ادامه بررسی درخواست ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس درباره استانداری خوزستان با حضور نماینده متقاضی آقای سیدمحمد مولوی نیز در دستورکار روز سه‌شنبه قرار دارد.

حدادی یادآور شد: پیش از این طرح‌های اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز در این کمیسیون رسیدگی و تصویب شده و جهت بررسی در جلسه علنی در اختیار هیئت رئیسه قرار گرفته است که در حال حاضر در نوبت رسیدگی قرار دارند.

نظر شما