شناسهٔ خبر: 166602 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

اهدای ۵۰۰۰ «بسته سلامتی» به نیازمندان/ آغاز پویش بزرگ «پاندمی امید»

بسته سلامتی همزمان با اهدای ۵۰۰۰ بسته سلامتی از محل مشارکت هموطنان در پویش نذر سلامتی ویژه اقشار محروم، پویش بزرگ پاندمی امید آغاز شد.

به گزارش «نماینده» علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مراسم اهدای بسته‌های سلامتی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد،   اظهار کرد: در مرحله اول از محل کمک‌های مردمی پویش نذر سلامتی که به همت ستاد مقابله با کرونا راه اندازی شد، ۵ هزار بسته سلامتی آماده توزیع ویژه اقشارمحروم است.

وی جلب مشارکت مردمی را برای ارتقا سلامت و افزایش آگاهی را یکی از مهم‌ترین اهداف این پویش ذکر کرد و ادامه داد: مناطق کمتر برخوردار در حاشیه تهران و در ادامه سایر مناطق سراسر کشور تحت پوشش طرح نذر سلامتی قرار خواهند گرفت.

 زالی ادامه داد: امروز بیش از ۵ هزار بسته که شامل ۳۰۰ هزار عدد ماسک، ۵۰۰ هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح، لوازم و اقلام بهداشتی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران‌ از مشارکت سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در این طرح خبر داد و افزود: با همیاری مراقبین بهداشتی و شناسایی محلات و نقاط آسیب پذیر این بسته‌ها توزیع خواهد شد.

وی استمرار طرح پویش نذر سلامتی را خواستار شد و تاکید کرد:پویش بزرگ‌تری با نام پاندمی امید که برگرفته از مفهوم پاندمی و سرایت پذیری فعالیت‌های خیر است در حال شکل گیری است.

زالی توضیح داد:پاندومی امید با هدف ‌همکاری مردم و خیرین کلید خواهد خورد؛ به این معنی که مردم با هر پتانسیل و صنف اجتماعی می‌توانند برای ارتقا سلامت و ریشه کنی کرونا این طرح مشارکت کنند.

نظر شما