شناسهٔ خبر: 166587 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

انتقاد هاشمی از اختصاص نیافتن اعتبارات ستاد کرونا به مدیریت شهری

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری از ابتدای شیوع کرونا حتی یک ریال از اعتبارات ستاد ملی کرونا دریافت نکرده است، گفت: از مسؤولان در مازندران و گیلان درخواست تعطیلی رستوران‌ها و مناطق گردشگری را داریم.

به گزارش «نماینده» محسن هاشمی در صحن امروز شورای شهر درباره تعطیلی دو هفته‌ای در پایتخت به دلیل شیوع کرونا اظهار داشت: بابت تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا جهت تعطیلی تهران هر چند که دیرهنگام انجام شد ولی تشکر می‌کنیم. البته تصمیم دولت تنها بخشی از اقدامات لازم برای متوقف کردن روند رو به رشد ابتلا به کرونا در کشور است.

وی افزود: بخش مهمتر و اعظم مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت دقیق از سوی مردم است که اصناف در تهران در نخستین روز اجرای محدودیت‌ها همکاری‌های لازم را داشتند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: تعطیلی دیرهنگام شهرها سبب مسافرت برخی از شهروندان تهرانی در روزهای قبل از تعطیلی به شهرهای شمالی کشور شد که از ستاد مقابله با کرونا در گیلان و مازندران درخواست داریم که نسبت به تعطیل کردن مناطق گردشگری شمال، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها نظارت ویژه‌ای داشته باشند تا حتی اگر افرادی نیز به استان‌های شمالی سفر کرده‌اند مجبور به اقامت در اماکن مسکونی خود باشند.

هاشمی بیان داشت: در صورت بی‌توجهی به این مسأله و تردد در مناطق گردشگری در استان‌های شمالی دوباره کرونا افزایش می‌یابد و در بازگشت این افراد شاهد موج جدیدی از ابتلا به کرونا خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تعطیلی چند روزه تهران راه‌حل اساسی نیست ولی این محدودیت‌ها فرصتی را برای مسؤولان جهت اندیشیدن تمهیدات لازم برای اقدامات اصولی فراهم می‌کند که تقویت سیستم حمل و نقل عمومی و توجه به آن از جمله این موضوعات است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد:‌از آغاز بحران کرونا حتی یک ریال از اعتبارات ستاد ملی مقابله با کرونا به مدیریت شهری اختصاص نیافته و حتی در تخصیص اعتبارات مصوب مربوط به اوراق مشارکت و مالیات بر ارزش افزوده نیز دچار چالش‌هایی شده‌ایم.

هاشمی گفت: این دو هفته اجرای محدودیت‌ها فرصت مناسبی است که به حمل و نقل عمومی توجه شود به ویژه اینکه در فصل سرما با پدیده وارونگی هوا و شیوع ویروس در فضای بسته خواهیم بود.

نظر شما