شناسهٔ خبر: 166547 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

سیاست آمریکا دربارۀ ایران تغییر نمی‌کند/ رویکرد ما باید مقاوم‌سازی داخلی باشد

مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عنوان کرد: سیاست اصلی آمریکا در مقابل ایران تغییری نمی‌کند.

به گزارش «نماینده» مصطفی طاهری در خصوص اینکه آیا نتیجه انتخابات آمریکا بر سیاست های ایران تاثیری دارد یا خیر و اگر رفتار دولت جدید آمریکا تغییر کند ایران نیز در سیاست های خود تجدید نظر می کند؟ گفت: با توجه به تجربه این چهل ساله انقلاب و با توجه به سیاست هایی که از رؤسای جمهور مختلف آمریکا شاهد بودیم باید بگویم که سیاست اصلی آمریکا در مقابل ایران تغییری نمی‌کند.

وی افزود: مشت آنها در مقابل ما آهنین است، یکی بر روی مشت آهنین خود دستکش دارد و ممکن است دیگری دستکش نداشته باشد و مشت آهنین او مشخص باشد، مواضع آنها در مقابل ما مشخص است، در خوشبینانه ترین حالت با آمدن بایدن سیاست های زمان اوباما دنبال میشود که نتایج آن را شاهد بودیم، در آن زمان حتی پس از امضای برجام کشورهای دیگر را تهدید می کردند که با ایران همکاری نکنید.

نماینده مردم زنجان تصریح کرد: البته رویکرد ما باید تغییر کند، نگاه ما باید به داخل و مبتنی بر مقاوم سازی داخلی باشد، تجربه ۴۰ ساله تمامی مسائل را میان ما و آمریکا روشن کرده است و معتقدیم تغییر خاصی رخ نخواهد داد.

نظر شما