شناسهٔ خبر: 166488 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

حقوق‌های نجومی مورد اعتراض همه است

جعفر قادری// عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: حقوق‌های نجومی مورد اعتراض همه است لذا پرداخت‌های دولتی باید قابل رصد باشد.

به گزارش «نماینده» جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: حقوق‌های نجومی مورد اعتراض همه است.

وی افزود: بین حقوق شاغلان و بازنشستگان تفاوت وجود دارد و مالیات‌ها باید به سمت مالیات بر مصرف برود نه مالیات بر تولید و ما باید به سمت بودجه عملیاتی حرکت کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید پرداخت‌های دولتی قابل رصد باشد و همچنین اولویت بندی پروژه‌ها اهمیت زیادی دارد چرا که بسیاری از پروژه‌ها نیمه تمام باقی مانده است.

قادری گفت: برای افراد جامعه باید حداقل‌هایی را در نظر گرفت تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و باید از خام فروشی نفت جلوگیری شود و همچنین تلاش ما این است که اگر به گروهی کمک می‌کنیم، همه پرداخت‌ها در یک جا جمع شود و مشخص باشد.

قادری عنوان کرد:‌ تلاش ما همواره بر این بوده که ساختار و جهت گیری مالیات‌ها اصلاح شود، چرا که ما نه عدالت افقی و نه عمودی داریم و بین استان‌ها و گروه‌های مختلف جامعه تبعیض فاحش وجود دارد.

نظر شما