شناسهٔ خبر: 166453 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

رسوب هشت ماهه ۲۳۰ هزار تُن روغن در بندر شهید رجایی نشانه‌ای از سوءمدیریت

خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۲۳۰ هزار تُن روغن تنها در بندر شهید رجایی با مدت زمان ۲۳۷ روز ماندگاری در گمرک در سامانه‌های کشور ثبت شده و این موضوع حکایت از سوءمدیریت در زمینه مدیریت کالاهای اساسی طی ماه‌های اخیر در کشور دارد.

به گزارش «نماینده»،سید احسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به وجود 7 میلیون تُن کالاهای معطل مانده در گمرکات کشور گفت: بعد از پیگیری‌های بسیار میان دولت و مجلس در نهایت تیم اقتصادی دولت پذیرفت، زمینه ترخیص بسیاری از کالاهای موجود در انبارهای گمرکی را که تسویه ارزی آنها انجام شده و فشار مضاعفی هم بر بازار ارزی کشور وارد نمی‌کنند را فراهم کند. 

وی با بیان اینکه این موضوع طی مصوبه‌ای در روز 13 آبان ماه از سوی نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد، افزود: خبرهای رسیده حاکی از آن است که هنوز بخش عمده‌ای از این مصوبه اجرایی نشده است، به عنوان نمونه 230 هزار تُن روغن تنها در بندر شهید رجایی با مدت زمان 237 روز ماندگاری در گمرک در سامانه‌های کشور ثبت شده است.

خاندوزی تاکید کرد: این موضوع حکایت از سوءمدیریت در زمینه مدیریت کالاهای اساسی طی ماه‌های اخیر در کشور دارد و امیدواریم با پیگیری‌های وزیر صمت و سرعت گرفتن فرایند ترخیص کالا از گمرکات تا قبل از آذر ماه، شاهد حل و فصل این مشکل در بنادر باشیم.

نظر شما