شناسهٔ خبر: 166029 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

تامین منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

مجلس نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز منابعی را از محل واگذاری اموال مازاد دولت برای همسان سازی حقوق  بازنشستگان کشوری و لشکری در نظر گرفتند.

به گزارش «نماینده»  در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در دستور کار قرار گرفت.

در جریان بررسی این موضوع، پیشنهاد حمیدرضا حاجی بابایی مبنی بر الحاق یک ماده به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

بر اساس این مصوبه، به طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ الکترونیکی مبلغ صد هزار  میلیارد ریال جهت تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگی کشوری و لشکری،  بازنشستگان غیر عضو در هیئت علمی دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پژوهشی و صندوق فولاد و همچنین مبلغ صد هزار میلیارد ریال برای تکمیل همسان سازی حقوق  بازنشستگان تامین اجتماعی و اجرای همسان سازی حقوق  بازنشستگان و مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال جهت تکمیل مسکن محرومان و اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفته خواهد شد.

طبق این ماده الحاقی، منابع مورد نیاز از محل واگذاری اموال و دارایی های مازاد، واگذاری سهام شرکت های دولتی تامین خواهد شد.

نظر شما