شناسهٔ خبر: 165922 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

سرانجام طرح ساماندهی باغ خیابان ولیعصر(عج)

اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفت: خیابان ولیعصر (عج) یک باغ ـ خیابان است و باید نگاه حفاظتی بر طرح تفصیلی این خیابان حاکم شود.

به گزارش «نماینده»، علی اعطا در پی برگزاری جلسه ای با حضور گلپایگانی معاون شهرسازی شهرداری، صالحی مدیرکل معماری و ساختمان، ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و فدایی نژاد معاون فنی و طرح های شهری این سازمان با انتقاد از تأخیر یک ساله در تهیه و تصویب طرح ساماندهی و حفاظتی خیابان ولیعصر گفت: دریغ است سایه سوداگران سیری ناپذیر، همچنان بالای سر میراث ارجمند پایتخت باشد.

وی گفت: پیگیر تهیه و تصویب طرح ساماندهی خیابان ولیعصر و اصلاح طرح تفصیلی آن با رویکرد حفاظتی در دو حوزه میراث فرهنگی ـ تاریخی و میراث طبیعی هستیم اما علیرغم پیگیری ها این کار هنوز به نتیجه نرسیده و متأسفانه در شهرداری تبدیل به کلاف سردرگمی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، متولی طرح ساماندهی و اصلاح طرح تفصیلی محور ولیعصر، به غلط سازمان زیباسازی شهرداری تهران است، گفت: قاعدتا باید متولی معاونت شهرسازی باشد اما متولی پروژه، سازمان زیباسازی است و متاسفانه باید گفت این سازمان اکنون بضاعت مدیریتی کافی برای هدایت مشاور طرح را ندارد.

وی در ادامه انتقاد خود از تأخیر در ارائه طرح ساماندهی خیابان ولیعصر گفت: به جای اینکه سازمان زیباسازی به قائم مقامی شهرداری مشاور مربوطه را برای تهیه طرح ولیعصر هدایت کند، آن مشاور است که شهرداری را اداره و هدایت می کند و این تاسف برانگیز است.

وی افزود: طرح تفصیلی ولیعصر باید به سرعت اصلاح شود تا میراث ارزشمند فرهنگی و طبیعی ولیعصر از گزند سوداگری و تخریب در امان بماند.

اعطا با تأکید بر اینکه ساماندهی محور ولیعصر از جمله اهداف و برنامه های شهردار تهران بوده است اظهارداشت: شهردار محترم تهران در ده برنامه ارایه شده به شورا، موضوع ساماندهی محور ولیعصر و ثبت جهانی آن را مورد تاکید قرار داده اند.

وی اظهارداشت: تاکید ما در شورا اصلاح طرح تفصیلی با نگاه حفاظتی نسبت به میراث فرهنگی ـ تاریخی  و میراث طبیعی ولیعصر و تسریع در تهیه و تصویب آن است.

نظر شما