شناسهٔ خبر: 165842 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تفحص از هزینه کرد یک میلیارد یورویی برای مقابله با کرونا

ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از کلید خوردن تحقیق و تفحص از هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا در مجلس خبر داد.

به گزارش «نماینده»، ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از نحوه هزینه کرد یک میلیارد یورو  برای مقابله با ویروس کرونا در قوه مقننه، خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس در همان زمان که رهبر انقلاب با برداشت یک میلیون یورو برای مقابله با ویروس کرونا از صندوق توسعه ملی موافقت کردند، اعلام داشتند که از یورو به یورو این پول از دولت حسابرسی خواهند کرد تا این مبلغ در جای دیگر هزینه نشود.

وی با بیان اینکه اخیراً دیوان محاسبات استان تهران اعلام کرده که بخشی از این مبلغ صرف خرید ساختمان فناوری نوین دانشگاه شهید بهشتی شده است، ادامه داد:مجلس قطعا به نحوه هزینه کرد این یک میلیارد یورو ورود خواهد کرد و در اولین گام تحقیق و تفحصی از این موضوع شکل خواهد گرفت.

نماینده گرمی در مجلس تصریح کرد: در شرایطی که حقوق و کارانه پزشکان و پرستاران و کادر درمانی پرداخت نشده است باید مشخص شود مبلغی که از صندوق توسعه ملی برداشت شده در کجا هزینه شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد:طرحی درباره تحقیق و تفحص آماده کرده‌ایم و پس از جمع آوری امضا برای آن تقدیم هیئت رئیسه پارلمان خواهیم کرد تا روال خود را انجام دهد.

نظر شما