شناسهٔ خبر: 165828 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تعطیلی بیش از ۱۷۰ مهدکودک در پی شیوع ویروس کرونا در تهران

مهدکودک کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی استان تهران از تعطیلی بیش از ۱۷۰ مهدکودک در پی شیوع ویروس کرونا در تهران خبر داد.

 به گزارش «نماینده» پروانه ثمودی با اشاره به تعطیلی بیش از ۱۷۰ مهدکودک در سطح استان تهران اظهار کرد: متأسفانه در پی شیوع ویروس کرونا و با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش هزینه‌ها از جمله اجاره و رهن ساختمانها ۱۷۳ مهدکودک در سطح استان تهران تعطیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۸۱ مهدکودک در شهر تهران، ۱۰ مهدکودک در شهرستان ری، ۶۱ مهدکودک در شمیرانات و مابقی در سایر شهرستانهای استان تهران تعطیل شده‌اند.

کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۸۶۲ مهدکودک در سطح استان تهران فعالند که تعدادی از آنها نیز با توجه به شرایط اقتصادی در آستانه تعطیل شدن قرار دارند که باید تمهیداتی در این زمینه اتخاذ شود.

ثمودی با بیان اینکه هم‌اکنون از یک‌سوم ظرفیت‌های مهدهای کودک برای حضور کودکان استفاده می‌شود، گفت: این شرایط متأسفانه وضعیت نامناسبی را برای ادامه کار مهدهای‌ کودک ایجاد کرده است؛ چراکه علاوه بر افزایش هزینه‌های خدمات، هزینه اجاره‌بها و رهن ساختمانها افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: در زمان حاضر و با توجه به بخشنامه ابلاغ‌شده از سوی سازمان بهزیستی شهریه مهدهای کودک ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ همچنین هیچگونه رقم اضافی از خانواده‌ها دریافت نمی‌شود.

برچسب‌ها:

نظر شما