شناسهٔ خبر: 165818 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اقتصاد کشور را با ارز صادراتی صادرکنندگان رونق دهیم

مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان گفت: در شرایط گرانی ارز اگر از ظرفیت تولیدکنندگان و صادرکنندگان به خوبی حمایت کنیم، می‌توانیم اقتصاد را رونق ببخشیم.

به گزارش «نماینده» ،  حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به این موضوع دامن می‌زنند که گرانی‌های اخیر مرتبط با بحث تحریم است، اظهار کرد: این‌گونه افراد به مردم القا می‌کنند که تحریم‌ها منشاء خارجی دارد و این فشارها برای این است که با دنیا تعامل نداریم، البته این افراد می‌خواهند مردم را مأیوس کنند تا از اهداف بلند نظام دست بردارند.

وی با اشاره به بهره گرفتن از گرانی‌های اخیر افزود: در کشور به قدری ظرفیت داریم که اگر آنها را فعال کرده و به خوبی استفاده کنیم حتی برخی از این گرانی‌ها می‌تواند به نفع کشور باشد، به طور مثال با این وضعیت گرانی ارز، می‌توانیم به بحث تولید و صادرات توجه کنیم و از طریق صادرات ارز خوبی را به کشور وارد کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در شرایط گرانی ارز باید از تولیدکنندگان و صادرکنندگان به خوبی حمایت کنیم تا آنها بتوانند ظرفیت‌ها را فعال کنند، بنابراین این کار می‌تواند اقتصاد را رونق بخشد و در شرایط سخت تحریمی به داد کشور برسد.

نماینده مردم شادگان در مجلس افزود: دولت بر بازار هیچگونه نظارتی ندارد به نحوی که گویا ما در حال جنگ اقتصادی با قدرت‌های بزرگ نیستیم، دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا مجوز فعالیت‌های اقتصادی به راحتی برای تولیدکنندگان صورت پذیرد و برای انجام این کار باید کاری کنیم که صادرات با سخت‌ترین شرایط انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در شرایطی که می‌توانستیم از بازارهای بین‌المللی و کشورهای همسایه به خوبی استفاده کنیم، به راحتی آنها را از دست دادیم، البته برخی در شرایط کرونا فکر می‌کردند که کشور به هم می‌ریزد، اما با مقاومت توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم مردم و نظام ما دارای ظرفیت‌هایی است که اگر از آنها بهره لازم را ببریم،   می‌توانیم از گردنه‌های سخت عبور کنیم.

نظر شما