شناسهٔ خبر: 165795 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سندیکای صادرکنندگان خوش‌نام تشکیل می‌شود/برخی صادرکنندگان کارتن خواب بودند

پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل سندیکای صادرکنندگان خوش نام برای تسهیل در بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور خبر داد.

به گزارش «نماینده»، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  ، با بیان اینکه "با بازگشت ارزهای حاصل از صادرات و تسهیل امور در این زمینه در روزهای آینده شاهد وضعیت بهتری در بازار ارز خواهیم بود"، گفت: مجلس در زمینه بازگرداندن ارزهای حاصل از صادرات پیگیری‌هایی داشته  و طبق توافقات انجام‌شده، مقرر شد صادرکنندگان خوشنام را  از افرادی که تنها نام صادرکننده داشتند جدا کنیم و در راه بازگرداندن ارزها به افراد خوش نام کمک‌های لازم انجام شود.

وی با اعلام اینکه برخی افراد با سوءاستفاده از کارت‌های صادرکنندگی دیگران و اجاره آن مبادرت به صادرات و  تعهد ارزی ایجاد کرده بودند، ادامه داد:  برخی از این افراد طبق اطلاعاتی که قوه قضائیه و دستگاه‌های اطلاعاتی ارائه کرده‌اند کارتن‌خواب هستند که برخوردهایی نیز با این افراد شده است.

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: پس از اتفاقاتی که در بازنگشتن ارزهای حاصل از صادرات رخ داد، مقرر شد صدور کارت صادرات بر اساس اعتبار و سوابق و خوش حسابی افراد باشد که این موضوع عملیاتی شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در تصفیه ارزی جمع‌بندی این شده است که با متخلفان برخورد جدی شود و به صادرکنندگانی که با مشکل مواجه شده‌اند کمک شود، اظهار داشت: برای تسهیل در بازگشت ارزهای حاصل از صادرات نیز مقرر شده تا سندیکای صادرکنندگان خوشنام تشکیل شود که وزارت صنعت و معدن و تجارت متولی این موضوع شده است.

نظر شما