شناسهٔ خبر: 165751 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

لغو جلسه بررسی گرانی بلیت هواپیما به علت عدم حضور وزیر راه

هواپیما عضو کمیسیون عمران مجلس از لغو جلسه بررسی گرانی بلیت هواپیما به علت عدم حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش «نماینده»،صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بنا بود امروز دو جلسه در دو نوبت صبح و عصر در کمیسیون عمران مجلس برگزار شود.

وی افزود: جلسه نوبت صبح با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در خصوص گرانی بلیت هواپیما بحث اساسی نشد، لذا مقرر شد بررسی‌های جامع‌ترین صورت گرفته و دوشنبه هفته آینده کمیسیون این موضوع را مجددا بررسی کند.

بدری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لغو جلسه عصر این کمیسیون اظهار داشت: قرار بود چند نماینده مجلس سؤال خود از وزیر را مطرح کرده و همچنین به طور جدی به موضوع گرانی بلیت هواپیما ورود داشته و از وزیر راه پاسخ بخواهیم.

وی در همین زمینه اضافه کرد: چند نفر از نمایندگان سوالات خود را از وزیر راه پس گرفتند اما هنوز موضوع گرانی بلیت هواپیما به قوت خود باقی است و قرار بود در جلسه امروز از وزیر پاسخ بخواهیم که متأسفانه وزیر در جلسه امروز حاضر نشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین یادآور شد: با توجه به این که جلسه امروز به علت عدم حضور وزیر لغو شد، بنابراین مقرر شد جلسه بررسی گرانی بلیت هواپیما هفته آینده با حضور وزیر راه برگزار شود.

بدری همچنین با اشاره به دلایل مطرح شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: البته دلایلی برای این افزایش قیمت هم عنوان شده است که به نظر ما کلاه شرعی گذاشتن روی این موضوع است؛ چراکه عنوان شد قبلا قیمت بلیت هواپیما به صورت سیال بود اما از آنجایی که قیمت بلیت‌ها دارای سقف بود به اذعان سازمان هواپیمایی کشور اکنون سقف قیمت برای بلیت هواپیما اعمال می‌شود و عنوان می‌کنند که گرانی بلیت هواپیما مطرح نیست؛ چراکه بر اساس مصوبه ما سقف قیمت را از مردم دریافت می‌کنیم که این موضوع هم قابل بررسی است.

نظر شما