شناسهٔ خبر: 165718 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

کمیسیون بودجه درصدد افزایش مبلغ وام ازدواج و خرید مسکن در سال ۱۴۰۰

حاجی بابایی2 رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت:کمیسیون بودجه در زمان بررسی لایحه بودجه سال آینده، تمام تلاش خود را برای تسهیل شرایط ازدواج، خرید مسکن و تامین معیشت افراد کم درآمد جامعه خواهد کرد.

به گزارش «نماینده» حمیدرضا حاجی‌بابایی با انتقاد از روند پرداخت وام‌های خُرد و انجام برخوردهای سلیقه‌ای ازسوی بانک‌ها با متقاضیان، گفت: کمیسیون بودجه مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه سال آینده، تمام تلاش خود را برای تسهیل شرایط ازدواج، خرید مسکن و تامین معیشت افراد کم درآمد جامعه خواهد کرد، درواقع با توجه به ظرفیت بودجه و آثار تورمی مبلغ وام ازدواج و خرید مسکن افزایش پیدا کند.  

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که رسیدگی به مسائل مردم اولویت نخست مجلس هستند، نباید اجازه داد معیشت آن‌ها آسیب بیشتری ببیند لذا با این اولویت بودجه سال آینده را بررسی خواهیم کرد.

وی با انتقاد از رفتار سلیقه‌ای بانک‌ها در پرداخت وام‌های خرد همچون وام مسکن و ازدواج، افزود: متاسفانه بانک‌ها در برابر تکلیف بانک مرکزی به آن‌ها ایستادگی و مقاومت می‌کنند و با سنگ‌اندازی جلوی پای مردم به دنبال عدم انجام تکلیف و مسئولیت خود هستند و بهانه‌های مانند عدم تکمیل پرونده متقاضیان را مطرح می کنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به‌یقین دستیابی به اهداف کلانی همچون افزایش جمعیت و تشکیل خانواده، تسهیل شرایط ازدواج آسان را می‌طلبد لذا این مهم باید در اولویت کاری دولت و مجلس قرار گیرد اما اکنون بانک‌ها برای پرداخت یک وام ساده ازدواج یا وام خرد دیگر، درخواست چند ضامن را دارند و این وام تنها مشکلی بر مشکلات جوانان می‌افزاید.

نظر شما