شناسهٔ خبر: 165711 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

فلاحی: چرا دانشگاه بقیه‌الله بعد از ۸ ماه نتیجه بررسی داروی قطعی درمان کرونا را اعلام نکرد؟

احمدحسین فلاحی نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس که از بی‌توجهی مسئولان مربوطه در دولت پیرامون اعلام نتایج اثربخشی داروی قطعی کرونا انتقاد کرد، گفت: این موضوع باید از طریق وزارت بهداشت و درمان پیگیری شود.

به گزارش «نماینده»  احمدحسین فلاحی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷  مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی که به مفاد قسم‌نامه رئیس جمهور اشاره می‌کند، افزود: رئیس جمهور در جلسه‌ تصمیم‌گیری قوای سه‌گانه که یکی از مهمترین جلسات بود، شرکت نکرد و طبق اخبار رسیده حتی وزرا امکان برقراری ارتباط مستقیم با وی را ندارند و تنها از طریق تلفن ارتباط برقرار می‌کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وضعیت بازار بهم ریخته است و مردم هر روز در مواجهه با یک قیمت جدید تحت فشار قرار می‌گیرند و اخبار خوشی در این زمینه در راه نیست و این همه کوتاهی در ایفای مسئولیت باعث فشار به مردم می‌شود، از سوی دیگر رسانه‌های در اختیار دولت و فضای مجازی مشکلات را به گردن نظام و رهبری می‌اندازند و این فضاسازی باعث شده که وضعیت جامعه خوب نباشد.

وی تصریح کرد: مجلس با روندی که پیش می‌رود اگر به این سرعت برود همه کسانی که دل داده بودند، دلسرد می‌شوند چرا که ما به همه وظایف خود در قبال مردم به طور کافی عمل نکردیم و آنها منتظر هستند اتفاقی توسط مجلس بیفتد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: هم اکنون هر ۶ دقیقه یک نفر از اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهد و تلفات در این زمینه نسبت به پیک اول شروع کرونا چند برابر شده است ضمن اینکه خبرهایی داریم از اینکه برخی استان‌ها در کشور داروهایی ساخته‌اند کما اینکه یک نمونه از آن را آورده‌ام که ۸ ماه قبل برای درمان قطعی کرونا معرفی شده بود و به دانشگاه بقیه‌الله نیز داده شده اما جوابی در این زمینه نداده است بنابراین مردم تلف می‌شوند و کسی به فکر نیست.

فلاحی تأکید کرد: وزارت بهداشت با تمام تلاشی که دارد و زحماتی که می‌کشد اما کادر درمانی به دلیل تلاش‌های گسترده فرسوده‌ شده‌اند و در این زمینه نیاز به کمک دارند، چه خبر در مجموعه دولت؟ چرا به این قشر توجه نمی‌شود؟

وی اظهار کرد: بر اساس تعبیر رهبری این تلفات بیانگر این است که هر روز انگار یک هواپیما سقوط می‌کند چرا که ۲۷۰ نفر برابر با آمار مسافران یک هواپیما است اما اراده‌ای در دولت برای اجرای پروتکل نیست یا به صورت تبعیض‌آمیز انجام می‌شود کما اینکه سفر به مشهد مقدس ممنوع می‌شود اما جاده‌های شمال، مترو و بازار آزاد است و این تبعیض در برخورد است.

علی نیکزاد که اداره صحن را برعهده داشت، خطاب به همتی معاون پارلمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدم توجه به دارویی که آقای فلاحی گفتند متوجه وزارتخانه شما است که باید عنایت ویژه‌ای به آن داشته باشید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان از فلاحی خواست تا این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

نظر شما