شناسهٔ خبر: 165656 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

راهکار نماینده مجلس برای تامین بودجه عمرانی کشور

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس معتقد است نباید دولت بودجه‌ای را به عنوان بودجه عمرانی اختصاص دهد.

به گزارش «نماینده»،جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم نگاه ویژه به بودجه عمرانی در بودجه سال 1400، گفت: معمولا در کشورهای پیشرفته اقدامات عمرانی از سوی بخش خصوصی و غیر دولتی انجام می‌شود و دولت سرمایه‌گذاری چندانی در این زمینه انجام نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه در بحث عمرانی در کشورمان دست بخش خصوصی را بسته‌ایم و دولت هم منابع لازم را به این بخش تخصیص نمی‌دهد، افزود: به اعتقاد بنده با توجه به مشکلاتی که در بحث بودجه عمرانی داریم بهتر است که بودجه این بخش را حذف کنیم  و زمینه ورود بخش غیردولتی در این زمینه را فراهم کنیم.

نماینده شیراز در مجلس با تاکید براینکه چه کسی گفته است که سد، راه، تامین آب و برق و گاز باید برعهده دولت باشد، ادامه داد: باید بخش غیردولتی به بخش عمرانی وارد شود و اقداماتی را انجام دهد و اگر قشر آسیب پذیر نتوانست هزینه خدمات بخش غیر دولتی را پرداخت کند آن وقت دولت از آن قشر آسیب‌پذیر حمایت کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت باید فکر جدی برای بودجه بخش عمرانی در سند بودجه سال آینده داشته باشد، تصریح کرد:با توجه به اینکه قرار است دولت بودجه سال 1400 را 15 آذر به مجلس ارائه کند و به اعتقاد بنده مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد، باید در بخش عمرانی بودجه مناسبی را برای سال آینده درنظر بگیرد.

نظر شما