شناسهٔ خبر: 165644 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

بابایی: اقدامی از دولت برای مقابله با مافیا در حوزه اقتصاد مشاهده نمی‌شود

بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه اقدامی از سوی دولت برای مقابله با مافیا در حوزه اقتصاد مشاهده نمی‌شود، گفت: یکی از عوامل تلاطم در بازار تیم اقتصادی دولت است که فقط حرف می‌زند و اقدام عملی توسط آنان مشاهده نمی‌شود.

به گزارش «نماینده» علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاطم موجود در بازار گفت:‌رؤسای قوا هم نکته یا موضوع قابل بحثی دارند باید آن را در جلسات سران سه قوه حل و فصل کنند نه آنکه آن را در سطح جامعه و از طریق رسانه‌ها بیان کنند.

وی ادامه داد: این اقدام باعث سوءاستفاده دلالان از فضای پیش آمده می‌شود و همین مسأله موجب می‌شود به تلاطم در بازار دامن زند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عامل دیگر تلاطم در بازار این است که تیم اقتصادی دولت فقط حرف می‌زند و در عرصه عمل اقدامی از سوی این تیم مشاهده نمی‌شود.

بابایی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال رئیس کل بانک مرکزی در مدت یک ماه گذشته اظهارنظرهای متعدد و مختلف داشته که همین اظهارنظرهای متعدد و مختلف به بی‌ثباتی در بازار کمک می‌کند.

وی افزود: موضوع دیگر ناهماهنگی بین اجزاء مختلف تیم اقتصادی دولت است که از یک سو ما بحث انقباض منابع را داریم و از سوی دیگر بحث افزایش پایه پولی مطرح می‌شود و همین اقدامات متناقض خود نشان دهنده این ناهماهنگی‌هاست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر دولت برنامه‌ای برای مقابله با مافیا در حوزه اقتصادی ندارد و همین مسأله باعث جولان آنها در عرصه اقتصادی کشور شده است.

بابایی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در حوزه دخانیات ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد در بازار به همراه دارد که با وجود آنکه ما امکان تأمین سیگار مورد نیاز کشور را از طریق شرکت دخانیات داریم، اما بیش از ۷۵ درصد بازار در اختیار دو برند خارجی است که طبیعتا این وضعیت باعث خروج ارز از کشور نیز می‌شود.

وی افزود: عامل دیگر در تلاطم بازار بانک‌ها هستند که به جرات می‌توانم بگویم پای خود را از عرصه اقتصادی  کشور چه در بحث تسهیلات و چه بحث قراردادهای مشارکت و... عقب بکشند قیمت ارز و همچنین تلاطم در بازار کاهش چشمگیری خواهد داشت.

نظر شما