شناسهٔ خبر: 165625 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

شمسایی: نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد

شمسایی دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی دولت واکنش نشان داد و نوشت: بارها در مصاحبه‌های مسئولان قضایی قید شده که نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد.

به گزارش «نماینده»، ایمان شمسایی مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در صفحه شخصی خود، نوشت: سخنگوی دولت در واکنش به اعلام خبر معرفی تعداد مدیران متخلف به هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری توسط سازمان بازرسی کل کشور گفته که باید در شیوه اطلاع رسانی تجدید نظر شود چرا که این افراد صرفاً طبق قانون به این هیئت معرفی شدند و ممکن است تبرئه شوند. در این زمینه چند نکته قابل ذکر است:

اول اینکه در بیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما، صرفاً معرفی تعداد افراد و پرونده‌ها، آن هم بدونِ ذکر نام قید شده و نه تایید فساد آنها. مردم هم شاهد این گفتگو بودند و تفاوت معرفی با اثبات فساد را می‌دانند. بگذارید شفافیت صورت گیرد و مسئولان به نظارت و رسیدگی برای کوتاهی، تخلف و یا کم کاری حساس باشند.

دوم اینکه مدیران متخلف تنها مربوط به دستگاه‌های دولتی نیستند و بارها در مصاحبه‌های مسئولان قضایی قید شده که نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد و دادگاهِ تعدادی از مسئولان قوه را هم لابُد اخیراً دیده‌اید.

مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در پایان مطلب خود آورده است: کاش آنقدر که به واژه‌های معرفی، تخلف، فساد و… در آن گفتگو دقت کردید، به آمار خیره کننده از کشفِ فساد، ارتشاء، اختلاس، زمین خواری، ترک فعل و... که به آنها نیز اشاره شد هم دقت می‌فرمودید.

نظر شما