شناسهٔ خبر: 165594 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

انتقاد از تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن

مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به خوبی صورت نمی‌گیرد، این مسئله موجب شده که بسیاری از مستأجران نتوانند از این تسهیلات برای تقویت قدرت مالی خود استفاده کنند.

به گزارش «نماینده»، رحمت الله فیروزی پوربادی، با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران، گفت: متأسفانه با وجود برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات مذکور، فرآیند پرداخت تسهیلات به مستأجران به خوبی انجام نمی شود.

نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در بحث ارائه تسهیلات ودیعه مسکن، بانک‌ها حتی با دولت برای پرداخت وام هماهنگ نیستند و این مسئله موجب شده که بسیاری از متقاضیان نتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

افزایش قیمت اجاره مسکن در چند سال اخیر؛ تقاضا برای تأمین مسکن اجاره ای بالا رفته است

وی گفت: در چند سال اخیر قیمت اجاره به تبع بازار مسکن افزایش چند صد درصدی داشته، این مسئله به این دلیل است که با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم، متقاضیان برای تأمین مسکن خود به بازار اجاره هدایت می شوند، این موضوع موجب می شود که تقاضا برای تأمین مسکن اجاره ای بالا رفته و عرضه کاهش یابد.

بسیاری از مستأجران توان مالی کافی برای تأمین مسکن مورد نظرشان را ندارند

فیروزی پوربادی افزود: کمبود مسکن اجاره ای زمینه افزایش قیمت ها در این حوزه شده است و متأسفانه بسیاری از مستأجران توان مالی کافی برای تأمین مسکن مورد نظرشان را ندارند، از این رو تسهیلات ودیعه مسکن می توانست بخشی از نیازهای مالی مردم را جبران کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا باید بحث پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را به سرعت پیگیری شود تا دولت با همراه کردن بانک ها، تسهیلات را به متقاضیان بیشتری پرداخت کند.

نظر شما