شناسهٔ خبر: 165575 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

رزم حسینی هفته آینده به کمیسیون صنایع مجلس می‌آید؛ بررسی اولویت‌های وزارت صمت

فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حضور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون متبوعش به منظور بررسی اولویت‌های وزارت صمت طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش «نماینده» حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون متبوعش طی هفته آینده خبر داد و گفت: در این نشست اولویت‌های وزارت صمت مورد بررسی قرار گرفته و برنامه‌های آقای رزم حسینی برای رفع مشکلات کنونی در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی ارزیابی می‌شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در تشریح اولویت‌های وزارت صمت، افزود: از آنجایی که دولت در سال پایانی خود به سر می‌برد، نباید دستورکارهای متعددی برای این وزارتخانه تعریف کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه ۴ محور باید اولویت وزارت صمت باشد، اضافه کرد: خودرو، فولاد، کالاهای اساسی و لوازم خانگی و تنظیم بازار مسائل مهمی است که وزارت صمت باید با جدیت و فوریت به آنها رسیدگی کرده و درصدد ساماندهی آنها برآید.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: هرچند ساماندهی حوزه‌هایی مانند معدن، تجارت و... و. نیز جزو اصلی‌ترین وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت است اما آقای رزم حسینی باید متناسب با عمر باقیمانده از دولت دوازدهم برنامه‌ریزی کند.

به گفته فیروزی وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌تواند با انتصاب قائم مقام، به اموری مانند اقتصاد مرزی سامان دهد زیرا داشتن ۱۵ کشور در همسایگی ایران ظرفیت مناسبی در دوره تحریم برای ارزآوری است که در حال حاضر به درستی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد

نظر شما