شناسهٔ خبر: 165307 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تشدید درگیری‌هابین آذربایجان و ارمنستان به سود هیچ‌ کشوری نیست

نیکزاد رییس مجلس گفت: تشدید درگیری‌هابین آذربایجان و ارمنستان به سود هیچ‌ کشوری نیستو آثار جنگ و خشونت به همسایگان و منطقه سرایت خواهد کرد.

به گزارش «نماینده» علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان  طی یک تماس تلفنی با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر کرد.

نیکزاد با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو کشور گفت: پیشینه ارتباطات تاریخی دو ملت به تقویت و تحکیم مراودات در بخشهای مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین کمک فراوانی کرده است.

وی با ابراز تأسف از درگیری میان آذربایجان و ارمنستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خویشتن‌داری طرفین، توقف درگیری و برقراری آتش بس به منظور حل مسالمت‌آمیز اختلافات دو کشور در چارچوب موازین و حقوق بین الملل تأکید دارد.

 نیکزاد در همین بخش افزود: تشدید درگیری‌ها به سود هیچ‌ کشوری نخواهد بود و آثار جنگ و خشونت به همسایگان و منطقه سرایت خواهد کرد.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر صیانت و تداوم همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان تأکید کرد و گفت: دشمنان روابط دو کشور با انتشار اخبار جعلی و کذب به دنبال  تأثیرگذاری منفی و ایحاد تفرقه در مسیر ارتباطات دوستانه فیمابین هستند و نباید اجازه داد دوستی تاریخی دو ملت تحت تأثیر دروغ های رسانه‌ای گردد.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان در پایان با حمایت از تقویت مناسبات پارلمانی فیمابین افزود: مجلس شورای اسلامی بویژه گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای گسترش مراودات با جمهوری آذربایجان و برقراری صلح، ثبات و برقراری امنیت پایدار در منطقه اسقبال و حمایت می کند.

در ادامه این گفتگوی تلفنی واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران بر توسعه تبادلات پارلمانی میان مجالس دو کشور تأکید کرد.

طالب اف در ادامه از گروه دوستی پارلمانی ایران برای سفر رسمی به جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در اولین فرصت دعوت کرد.

نظر شما