شناسهٔ خبر: 165266 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

یکسان دانستن معلمان حق التدریس با تازه واردان دانشگاه فرهنگیان ظلم است

سید غنی نماینده خلخال در مجلس با اشاره به تجارب ۱۵ ساله تدریس معلمان حق التدریس در روستاها و با ۸۰۰ هزار تومان حقوق گفت: نباید آنها را با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که تازه وارد هستند برای استخدام در آموزش پرورش یکسان بدانیم.

به گزارش «نماینده» سیدغنی نظری نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۹ مهر ۹۹) در جلسه علنی مجلس و در مخالفت با گزارش کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری در مورد در طرح یک فوریتی اصلاح ماده الحاقی مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش پرورش اظهار داشت:‌همه ما از تبعیض در حق حق التدریس‌ها آگاه هستیم و ما باید صدای آنها را بشنویم.

وی افزود: ‌آیا آن روزی که اولویت نظام مقدس جمهوری اسلامی حذف بیسوادی بود، از ظرفیت این افراد استفاده کردیم آیا باید هم اکنون در حق آنها جفا کنیم؟  

نماینده خلخال در مجلس تصریح کرد: فردی که ۱۵ سال است در دور افتاده‌ترین روستاها و با ۸۰۰ هزار تومان حقوق تدریس کرده‌اند و برخی از آنها به ۱۵ روستا رفته‌اند با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که تازه وارد هستند برای جذب در آموزش پرورش یکسان بزنیم؟

نظری گفت:‌اگر معلمان حق التدریس صلاحیت دارند چرا برای استخدام آنها کاری صورت نمی‌گیرد و اگر  هم صلاحیت ندارند چرا اجازه دادیم سال‌های سال در مدارس تدریس کنند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند جذب در وزارت آموزش پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد ولی این دانشگاه در حال حاضر توان رفع کمبود حضور ۲۰۰ هزار معلم را ندارد.

نماینده خلخال در مجلس گفت:‌نباید ظلم آشکاری در حق معلمان حق‌التدریسی داشته باشیم.

نظری گفت:‌در آزمون قبلی استخدام در آموزش پرورش ۱۷ هزار نفر تعیین تکلیف شدن و باید ۷ تا ۸ هزار نفر باقیمانده تکلیف خود را بدانند.

وی افزود:‌در قراردادهای معلمان حق التدریس شان آنها نگه داشته نمی‌شود که جای تاسف دارد.

نماینده خلخال در مجلس در پایان گفت: نمایندگان مجلس باید به حذف آزمون برای ورود نهضتی‌ها جهت استخدام در آموزش پروش رای مثبت دهند.

نظر شما