شناسهٔ خبر: 165251 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

باید در اجرای طرح تامین کالاهای اساسی جلوی نفوذ دلالان گرفته شود

سمیه محمودی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید اجازه طرح تأمین کالاهای اساسی به سرنوشت‌ ارزهای ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین مایحتاج ضروری مردم دچار شود و باید دست دلالان را در این باره کوتاه کرد.

به گزارش «نماینده»، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی  گفت: در اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی نباید اجازه دهیم که این طرح به سرنوشت‌ ارزهای ۴۲۰۰ تومانی که به تأمین مایحتاج ضروری مردم تخصیص یافته بود دچار شود.

وی افزود: ‌در ماجرای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین مایحتاج ضروری مردم با نفوذ دلالان باعث شد تا کالاها با قیمت ارزان به دست مردم نرسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: باید در اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی جلوی نفوذ دلالان گرفته شود و الا اجرای این طرح و طرح‌های مشابه فایده‌ای نخواهد داشت.

محمودی خاطرنشان کرد: در هر عرصه‌ای کسانی که در آن حوزه فعال هستند با نفوذ با عنوان واسطه و دلال باعث ایجاد فساد می‌شوند که نمونه‌های آن را ما در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان و امثال دیده‌ایم.

وی افزود: موضوع دیگری که باید در این طرح به آن توجه شود این است که امروز اقشار نیازمند ما محدود به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیستند و بسیاری از افراد و خانواده‌ها هستند که تحت پوشش این نهادهای حمایتی نیستند اما با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند و جزو افراد نیازمند محسوب می‌شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: نکته دیگر این است که کالابرگ‌ها باید با عنوان بن خرید در اختیار مردم قرار گیرد چرا که واریز آن به صورت نقدی اولاً تورم‌زا است و موجب افزایش نقدینگی می‌شود و ثانیاً در خانواده‌های بدسرپرست این وجه به مصرف اصلی خود نمی‌رسد.

نظر شما