شناسهٔ خبر: 165075 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت هیچ برنامه‌ای برای محصولات کشاورزی مازاد ندارد

بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه لگدمال کردن تولید در سال جهش تولید به دور از عقلانیت است، گفت: هزینه تولید یک کیلو سیب زمینی 1800 تومان و قیمت فروش آن در هر کیلو هزار تومان است.

به گزارش «نماینده»،صدیف بدری در تذکر شفاهی خود در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 مهر 99) مجلس گفت: آقای رئیس جمهور! لگدمال کردن تولید در سال جهش تولید به دور از عقلانیت است. امروز هزینه تولید هر کیلو سیب زمینی توسط کشاورز 1800 تومان و قیمت فروش آن کیلویی هزار تومان است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشاورزی ما وضعیت اسفباری دارد، امروز گوجه کاران دشت مغان به خاطر قیمت پایین خرید گوجه محصولات خود را برداشت نکرده‌اند و اگر این وضعیت در مورد سیب‌زمینی کاران هم ادامه داشته باشد،‌ آنها محصولات و زمینشان را باهم شخم خواهند زد.

وی افزود: سالانه 850 هزار تن سیب زمینی در استان اردبیل تولید می‌شود که 600 هزار تن آن مازاد بر نیاز استان است اما دولت و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه‌ای برای فروش، انبار یا صادرات آن ندارند.

بدری خاطرنشان کرد: البته انتظار ما از دولت زیاد است؛ چراکه دولت خود نیاز به ساماندهی دارد. وزارت صنعت که خود وزیر ندارد و بلاتکلیف است چگونه می‌تواند تکلیف کشاورزان را مشخص کند؟

نظر شما