شناسهٔ خبر: 165005 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

نبود مدیریت مناسب؛ ریشه مشکلات امروز/ دولت به توان داخل تکیه کند

ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز اگر ما در یک بخش محدودیت و مشکل داریم از ناتوانی نیست و از عدم مدیریت مناسب نشئت می‌گیرد لذا اگر سیاست دولت، اتکای به داخل و تکیه بر خود باشد ما توانمندی‌های فراوانی داریم.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور ، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های صنایع دفاعی در سایر صنایع کشور گفت: ظرفیت‌های صنایع دفاعی کشور بحمدالله امروز بسیار متنوع و گسترده است.

وی افزود: امروز اگر ما در یک بخش محدودیت و مشکل داریم از ناتوانی نیست و از عدم مدیریت مناسب نشئت می‌گیرد لذا اگر سیاست دولت، اتکای به داخل و تکیه بر خود باشد ما توانمندی‌های فراوانی داریم.


رییس کمیسیون «امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس اظهار داشت: یک نمونه برجسته از توانمندی‌های کشور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و در بخش‌های جهاد خودکفایی نیروهای مسلح است و بحمدلله این نیروها توانمندی‌های فراوانی دارند.


ذوالنور تصریح کرد: وقتی ما زیر دریایی، ناو، ناوچه، هواپیما، تانک، نفربر، توپخانه و سامانه پدافندی می‌سازیم لذا باید دانست ساخت برخی از صنایع مادر به ویژه تجهیزات صنعت خودروسازی دیگر پیچیده‌تر از این موارد نیست.


وی با بیان اینکه باید اراده و عزمی باشد تا از توانمندی‌های صنایع دفاع استفاده کنیم، بیان داشت: باید باور کنیم که دشمن داریم. باید باور کنیم که اراده غربی‌ها و آمریکایی‌ها تعامل و تقویت ما نیست. باید باور کنیم که اگر بخواهیم در قسمتی خودکفا شویم آن‌ها از این مسئله ناراحت خواهند شد و علیه آن اقدام خواهند کرد.


وی با بیان اینکه باید باور کنیم که غربی‌ها می‌کوشند همیشه ما را وابسته خود کنند، اظهار داشت: بنابراین باید اساس اقدامات خود را خلاف تمایلات آن‌ها بگذاریم و در ضمن تلاش کنیم تا روابط‌مان را با دنیا بهبود ببخشیم.


ذوالنور بیان داشت: البته وقتی ما می‌گوییم تکیه بر توانایی داخلی داشته باشیم این بدین معنا نیست که از پیشرفت دنیا و یا از محصولات مفید استفاده نکنیم ما باید اساس را بر توانمندی خودمان قرار داده و جایی که مانعی وجود نداشت و به شکلی که وابستگی ایجاد نکند، از کشورهای دیگر هم استفاده کنیم.


این نماینده با بیان اینکه ما از نتیجه به روزترین دستاوردهای علمی استفاده خواهیم کرد، تاکید کرد: وقتی می‌گوییم باید به خودکفایی داخلی برسیم این بدین معنا نیست که نباید از پیشرفت‌های دنیا استفاده نکنیم بلکه ما باید روی پای خودمان بایستیم و از روی استغنا با دنیا ارتباط داشته باشیم آنچه مهم است این است که از روی استغنا و عدم وابستگی با دنیا ارتباط داشته باشیم.

نظر شما