شناسهٔ خبر: 164974 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

ضرورت تسریع در ارسال اساسنامه سازمان های شهرداری

حسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار و معاونش انتظار دارم در اسرع وقت نسبت به ارسال اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اقدام کند، این وقت‎کشی‎ دون شأن شما بوده و قابل قبول نیست.

به گزارش «نماینده»، صحن علنی امروز شورای شهر تهران در حالی برگزار شد که عمده اعضایی که درخواست تذکر پیش از دستور داشتند شهردار تهران را نواخته و به او نقد وارد کردند.

سید حسن رسولی در این میان در تذکری به شهرداری تهران گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران شهرداری موظف شده حداکثر ظرف سه ماه از سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن مصوبه وفق اساسنامه مصوب نسبت به بازنگری اهداف، ماموریت‌ها، آیین‌نامه‌های مالی- معاملاتی و اداری و استخدامی کلیه سازمان‌های تحت پوشش اقدام کرده و طی لوایح تقدیمی، مصوبات قانونی مربوطه را از شورای اسلامی شهر تهران دریافت کند.

وی ادامه داد: متاسفانه با گذشت تقریبا ۹ ماه از موعد مذکور نه تنها اقدامی صورت نگرفته است، بلکه با ارسال لایحه‌ غیر مستند که کلیات آن با رای اکثریت اعضا رد شد. نسبت به اجرای مصوبه مذکور تعلل می‌شود.

رسولی تصریح کرد: بر این اساس برای آخرین بار نسبت به بی‌توجهی صورت گرفته، تذکر داده و از آقای شهردار و امامی معاون وی موکدا انتظار دارم در اسرع وقت نسبت به انجام این وظیفه اقدام کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اصلاح ساختار سازمانی شهرداری، سازماندهی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه به منظور ارتقاء انضباط  اداری و مالی یکی از تکالیف قانونی و مشترک ماست، این فرافکنی‌ها و وقت‌کشی‌های صورت گرفته دون شان شما و قابل قبول نیست.

نظر شما