شناسهٔ خبر: 164962 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

دولت باید با پدیده قاچاق با قاطعیت برخورد کند/کانال های اصلی قاچاق کالا باید بسته شود

ایزدخواه نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه نباید با بحث قاچاق به صورت چکشی صرف برخورد کرد بلکه می توان با شیوه های منطقی قاچاق را در کشور کنترل کرد، گفت:دولت باید با پدیده قاچاق با قاطعیت برخورد کند.

به گزارش «نماینده» روح الله ایزد خواه نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه عدم مبارزه جدی با قاچاق کالا باعث شده که به‌وفور شاهد پدیده قاچاق محصولات به ویژه دخانی در کشور باشیم، گفت: باید فضای ایجاد شود که گلوگاه ها و کانال های  اصلی قاچاق را ببندیم  البته دولت نیز باید قاطعیت جدی در این حوزه داشته باشد.

وی با بیان اینکه کالای قاچاق بیشتر تولید داخلی را هدف  قرار می دهد  و قیمت این کالاها عموما هم ردیف کالاهای داخلی است که در قاچاق مواد دخانی این موضوع به خوبی دیده می شود، ادامه داد: البته نباید با بحث قاچاق به صورت چکشی صرف برخورد کرد بلکه می توان با شیوه های منطقی قاچاق را در کشور کنترل کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه برای مقابله با قاچاق کالا باید نهادهای بخش  خصوصی را درگیر این موضوع کرد، افزود: البته ضرورت دارد برای جلوگیری از قاچاق و واردات تکنولوژی به کشور طبقه بندی بازار را انجام دهیم  و در جاهای که در کشور تکنولوژی تولید داریم از ظرفیت های خود استفاده کنیم و در جای که  تکنولوژی لازم را نداریم از بحث واردات استفاده کنیم که این نمونه را می توانیم در بخش دخانیات کشور به راحتی پیاده کنیم.

نماینده تهران در  مجلس با تاکید براینکه در بحث واردات تکنولوژی  و ورود برخی شرکت های خارجی به کشورمان برای سرمایه گذاری برای تولید نباید صرفا بازار و تولید در  اختیار آنها قرار گیرد، اضافه کرد: باید فضا برای شرکت های داخلی به ویژه کشاورزان امن باشد که در حوزه تولید مواد دخانی متاسفانه در سال های گذشته اینگونه نبوده است.

ایزد خواه با بیان اینکه در سال های کذشته در بخش های مختلف تولیدی کیفیت کالاهای تولید داخل به ویژه سیگار بالا رفته و قدرت رقابت پذیری با سایر کالاهای مشابه داخلی پیدا کرده است، اظهار داشت: می توان با به کارگیری جوانان متخصص در بخش های تولیدی کشور علاوه بر ایجاد اشتغالزایی  در شرایط سخت کرونا از ظرفیت های آنها نیز در جهت پیشبرد اهداف استفاده کرد که یکی از جاهای که می توان از جوانان متخصص استفاده کرد بخش دخانیات کشور است.

نظر شما