شناسهٔ خبر: 164889 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

جلسه مجلس برای بررسی سوال از «شریعتمداری» غیرعلنی شد

شریعتمداری نماینده سوال کننده از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار غیرعلنی شدن این جلسه شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.

به گزارش «نماینده»، عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پیش از طرح سوال خود از محمد شریعتمداری درباره ضرورت افزایش حقوق مستمری بگیران گفت: بنده تقاضا می کنم جلسه سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت غیرعلنی برگزار شود.

وی با بیان اینکه غیرعلنی کردن جلسه به نفع نماینده سوال کننده است، گفت: بنده نکاتی را دارم که باید به صورت محرمانه مطرح شود و امکان مطرح کردن این موضوعات در جلسه علنی وجود ندارد.

در ادامه جلسه، حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با غیرعلنی شدن مجلس گفت: شفافیت بهتر از این است که ما بخواهیم مطلبی را در مجلس مطرح کنیم که مردم در جریان آن نباشند.

وی بیان کرد: دولت بسیاری از احکام برنامه ششم توسعه از جمله افزایش حقوق مستمری بگیران را عملیاتی نکرده است و مردم باید بدانند که این اتفاق نیفتاده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین قرار بر این بود که شفاف سازی حقوق مدیران انجام شود و سامانه ای برای آن راه اندازی شود اما این مسئله محقق نشده است.

همچنین حجت الاسلام علیرضا سلیمی در مخالفت با غیرعلنی شدن مجلس گفت: نمایندگان باید به صورت دقیق بدانند که چه ادله ای برای غیرعلنی شدن جلسه مجلس وجود دارد اما هیچ نکته ای در این زمینه از سوی نماینده کرمانشاه مطرح نشد.

همچنین مالک شریعتی طی اخطار قانون اساسی گفت: اصل ۶۹ قانون اساسی تأکید دارد که صرفا در شرایط اضطراری و در صورتی که امنیت کشور ایجاب کند، باید جلسه غیرعلنی شود و بنده متوجه نشدم که این سئوال چه ارتباطی به مسائل امنیتی دارد و ضرورتی ندارد که جلسه غیرعلنی شود.

در نهایت، وکلای ملت با ۱۶۰ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در مجلس با غیرعلنی شدن جلسه طرح سئوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موافقت کردند.

نظر شما