شناسهٔ خبر: 164826 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

مره صدق: توهین نشریه شارلی عبدو به قرآن کریم اوج وقاحت آنها را نشان می‌دهد

سیامک مره صدق در حاشیه بازدید از سایت نماینده نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم گفت: اهانت نشریه شارلی عبدو به قرآن کریم اوج بی‌ادبی و وقاحت این نشریه را نشان می‌دهد که با سوءاستفاده از نام آزادی به ارزش‌های میلیاردها مسلمان اهانت می‌کند.

به گزارش «نماینده» سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی شارلی عبدو به ساحت مقدس قرآن کریم گفت: سازمان ملل باید طرحی را به تصویب برساند که توهین به اعتقادات جوامع جرم تلقی شود و ما بارها این درخواست را در سازمان ملل مطرح کرده‌ایم.

وی افزود: اقدام نشریه شارلی عبدو در اهانت به قرآن کریم در واقع اهانت به ارزش‌های میلیاردها مسلمان است که ثمره‌ای جز ایجاد تفرقه به دنبال ندارد.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم اظهار داشت: آزادی بیان زمانی معنای واقعی خود را دارد که در جهت آزادی اندیشه باشد و خدمتی را به مردم ارائه کند نه این که اهانت به دیگر جوامع را هدف خود بداند.

مره صدق خاطرنشان کرد: پیروان ادیان الهی مبشران توحید در روی زمین هستند و به ارزش‌های یکدیگر احترام می‌گذارند.

وی افزود: توهین نشریه شارلی عبدو به قرآن کریم و موارد مشابه آن موجب کاهش هم‌زیستی بین جوامع و ایجاد نفاق میان گروه‌های مختلف مردمی در جهان می‌شود و اقدامی محکوم است.

نظر شما