شناسهٔ خبر: 164813 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

عضویت ۱۲۰۰ استاد مبرز بین المللی در «مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها»

غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با برشمردن فعالیت‌های مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، از تأثیرگذاری این مجمع و عضویت  یک هزار و ۲۰۰ استاد مبرز بین المللی در آن خبر داد.

به گزارش «نماینده» غلامرضا منتظری با اشاره به جلسه خود با دکتر فواد ایزدی دبیرکل مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، عنوان کرد: در این نشست ضمن بیان اهداف صلح جویانه این مجمع جهانی عنوان شد که رویکرد مجمع در این مقطع و شرایط حساس حاکم بردنیا، نزدیکتر کردن جوامع مسلمان با تکیه بر مبانی مرصوص اسلام ناب محمدی وترویج روحیه ظلم ستیزی وآزادی خواهی ومقاومت است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دراین راستا تاکنون ۱۲۰۰نفر از اساتید مبرز مسلمان در کشورهای اسلامی عضو این مجمع شده‌اند و در این جریان تا کنون سمینارهای گوناگونی درکشورهای مختلف دنیا برگزار شده است.

وی با استناد به اظهارات دبیر کل مجمع اضافه کرد:  نکته قابل توجه در این سمینارها جذب و حضور مشتاقانه بسیاری از اساتید غیر مسلمان دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده است که به دلیل نگاه‌های بشردوستانه و فارغ از هیاهوهای سیاسی بین المللی و صرفا برای حفظ حرمت کرامت انسانی این جریان، با درخواست خود به عضویت این مجمع اسلامی بین‌المللی درآمدند.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از فعالیتهای  چشمگیر جهانی مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، دیپلماسی فرهنگی و صدور اهداف انقلاب را بازخورد مثبت این حرکت علمی جهانی دانسته و پیشنهاد کرد که جهت کمک به گسترش این حرکت عظیم دانشگاهی، مجمع مذکور جلسات منظمی با کمیسیون‌های فرهنگی، امنیت ملی وسیاست خارجی و آموزش وتحقیقات مجلس برگزار کند تا دیپلماسی فرهنگی و دانشگاهی در گستره عظیم‌تر جهانی را شاهد باشیم.

نظر شما