شناسهٔ خبر: 164730 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

هیئت رئیسه مجلس طرح شفافیت آراء نمایندگان را در دستورکار قرار دهد

ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به هیات رئیسه تذکر می دهم طرح شفافیت آراء هر چه سریع تر در دستورکار قرار گیرد.

به گزارش «نماینده»،روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس امروز (چهارشنبه، 19 شهریورماه) طی تذکری شفاهی در صحن مجلس اظهار داشت: مجلس قوی، مجلسی شفاف است و نماینده قوی نماینده ای است که قاطع و شفاف رأی می‌دهد. در واقع چنین نماینده ای هر آن آماده است درباره رأی خود به ملت توضیح دهد.

وی با اشاره به فرمایشات امیر المومنین علی (ع) در نهج البلاغه افزود: مسائل حاکمیتی باید جلوی چشم مردم شفاف باشد و هیچ پستی و بلندی وجود نداشته باشد و مردم همه مسائل را بدانند مگر اسرار نظامی.

نماینده تهران در مجلس یادآور شد: از آن جا که مجلس طبق قانون اساسی علنی بوده و هست بنابراین باید شفافیت جزء ارکان قوه مقننه باشد اما در دوره های به حاشیه رفته و ناخواسته ذبح شده است.

ایزدخواه با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس یازدهم تعهد داده اند که با شفافیت عمل کنند، گفت: طرح شفافیت آراء نمایندگان در روزهای اول مجلس مطرح شد و خواست انبوه مردم و مشارکت فکری انبوه اندیشکده‌ها پشت این طرح است.

وی بیان کرد: رئیس مجلس از شفاف سازی به عنوان رویکرد اساسی مجلس یازدهم در نزد مقام معظم رهبری یاد کردند لذا بنده به هیات رئیسه تذکر می دهم طرح شفافیت آراء هر چه سریع تر در دستورکار قرار گیرد.

نظر شما