شناسهٔ خبر: 164590 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت مانع تاثیر افزایش قیمت ارز و سکه بر اجناس و خدمات شود

حسین میرزایی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به افزایش قیمت ارز و سکه گفت: دولت مسئول مستقیم مشکلات اقتصادی است که سیاست‌های پولی و مالی غلطی را در نظر گرفته و اگر این مسئله حل نشود دستگاه‌های نظارتی خیلی نمی‌توانند کار مؤثری انجام دهند.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسیون اصل نود و نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، درباره بازار رها شده اجناس و کالاها و چند قیمتی در آن اظهار داشت: متاسفانه دولت بازار را رها کرده اما حالا به فکر مهار تورم و گرانی افتاده است.

** تاثیر آنی افزایش قیمت ارز و سکه بر اجناس و خدمات

عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: وقتی سنجش افزایش قیمت کالا و خدمات در کشور در اثر افزایش قیمت طلا و ارز دچار لرزش و نوسان شود قطعا تاثیر آن به تمامی بازارها می‌رسد که با این شرایط دستگاه‌های نظارتی کاری از دستشان برنمی‌آید.

** مجلس به دنبال استفاده از اختیارات قانونی برای نظارت بر دولت

میرزایی افزود: ‌امروز دولت مسئول مستقیم مشکلات اقتصادی کشور است که سیاست‌های پولی و مالی غلطی را در نظر گرفته است و اگر این مسئله حل نشود دستگاه‌های نظارتی خیلی نمی‌توانند کار مؤثری انجام دهند.

نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس در کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس به صورت فردی در حال نظارت بیشتر بر دولت بوده و سعی می‌کنند که بر اساس اختیارات قانونی خود مانع از بروز تخلفات شوند و به همین دلیل بنا داریم با سوء استفاده‌ها و اقدامات خلاف قانون و عدم نظارت برخورد قاطعی کنیم.

نظر شما