شناسهٔ خبر: 164574 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

ضدعفونی مدارس توسط شهرداری تهران در صورت درخواست مدیران

نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت:‌ در صورت درخواست مدیران مدرسه از شهرداری‌های مناطق ۲۲‌گانه تهران اقدامات لازم جهت ضدعفونی مدارس در کنار برنامه‌های آموزش و پرورش انجام می‌گیرد.

به گزارش «نماینده» زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره تمهیدات شهرداری جهت بازگشایی مدارس و پیشگیری از انتقال  کرونا میان دانش‌آموزان اظهار داشت: ضدعفونی مداوم حمل و نقل عمومی به صورت مداوم از ابتدای شیوع کرونا آغاز شده و در حال حاضر همزمان با بازگشایی مدارس این موضوع هر چه بیشتر مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه والدین نگرانی درباره ضدعفونی نشدن اتوبوس‌ها و حمل و نقل عمومی تهران نداشته باشند، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط خانواده‌ها و استفاده ۱۰۰ درصدی از ماسک در پیشگیری از این بیماری و انتقال آن میان دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است و خانواده‌ها باید هر چه بیشتر به این موضوع اهتمام داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: مدارس در مناطق ۲۲‌گانه شهرداری در صورتی که نیاز به ضدعفونی کلاس‌ها و مدرسه داشته باشند می‌توانند در این زمینه از شهرداری درخواست کمک کنند.

نژادبهرام بیان داشت: شهرداری نقش اصلی در ضدعفونی مدارس ندارد ولی به عنوان نیروی کمکی می‌تواند در کنار آموزش و پرورش اقدامات لازم و ضروری را انجام دهد.

وی بیان داشت: به عنوان یک مادر به همه مادران و پدران کشور حق می‌دهم، نگران سلامت فرزندانشان به دلیل بازگشایی مدارس باشند ولی ستاد ملی کرونا باید برنامه‌ریزی دقیق برای صیانت از سلامت دانش آموزان داشته باشد.

نژادبهرام درباره سرانجام موضوع لغو محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در جماران گفت: این موضوع هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و اقدامات، بررسی‌ها و ارزیابی‌ها همچنان در دست اقدام است.

نظر شما