شناسهٔ خبر: 164568 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو

سلیمی: دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق و بدهی دارد / انتشار اوراق در قالب طرح فروش نفت، خطرناک است

حجت الاسلام سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در حال حاضر دولت نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق و بدهی دارد و اگر بدهی دیگری ایجاد شود همگی به دولت بعد منتقل خواهد شد که به نوعی فاجعه محسوب می‌شود.

به گزارش «نماینده» حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره گشایش اقتصادی دولت اظهار داشت: دولت طرحی را در سران قوا مطرح کرده است به نام گشایش اقتصادی یا همان فروش اوراق نفت به مردم که به نوعی چیز تازه‌ای نیست، زیرا این اتفاق در سالیان گذشته نیز انجام می‌شده.

وی افزود: اگر به واقع دولت قصد دارد در قالب مقوله گشایش اقتصادی بسته‌های نفتی را به فروش برساند نمایندگان مجلس با آن مشکلی ندارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:، اما دولت اگر بخواهد به بهانه فروش نفت اوراق قرضه منتشر کند این حتما خطرناک است چرا که انتشار اوراق می‌تواند کشور را مقروض سازد و این بدین معناست که داریم یک سرزمین سوخته را به دولت بعد تحویل می‌دهیم.  

سلیمی تصریح کرد: در حال حاضر دولت نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان در مجموع اوراق  و بدهی دارد و اگر بدهی دیگری ایجاد شود همگی این بدهی‌ها به دولت بعد منتقل خواهد شد که به نوعی فاجعه برای دولت بعد تلقی خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر دولت بخواهد در قالب طرح فروش نفت، اوراق منتشر کند، خطرناک است و مجلس با آن مخالفت خواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پیشنهاد مجلس این است که دولت نفت را به صورت قطعی به فروش برساند، زیرا این مورد نه برای مردم دردسرساز خواهد بود و نه زمین سوخته‌ای را در اختیار دولت بعد قرار خواهد داد.

سلیمی در پایان گفت: هنوز دولت طرح گشایش اقتصادی را همراه با جزئیات به مجلس ارائه نداده است تا نمایندگان مجلس از جزئیات آن با خبر شوند.

نظر شما