شناسهٔ خبر: 163884 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

سلامت روان داوطبان کنکور دستاویز تصمیم‌های مقطعی شده است

بند پی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تصمیم یکباره ستاد ملی کرونا در خصوص برگزاری کنکور سراسری، سلامتی روحی و روانی داوطلبان را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش «نماینده» محمدعلی محسنی بندپی در واکنش به اظهار نظرهای متناقض وزارتخانه‌های بهداشت و علوم در خصوص زمان برگزاری آزمون سراسری، گفت: نبود مرکز تصمیم‌گیری واحد یکی مشکلات اساسی است که در خصوص برگزاری کنکور سراسری به چشم می خورد.  همان طور که مقام معظم رهبری اعلام کردند در همه موارد حتی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم نیز تصمیمات ستاد ملی کرونا ارجح است. بر همین اساس در نشستی که دو روز گذشته با حضور وزیر بهداشت، وزیر علوم و جمعی از نمایندگان مجلس از جمله رئیس کمیسیون آموزش و بهداشت برگزار شد، وزرای علوم و بهداشت به این نتیجه رسیدند که برای رعایت پروتکل‌ها به یک ماه زمان نیاز است.

وی ادامه داد: در بحث مقابله با ویروس کرونا دو نوع تفکر وجود دارد، ابتدا اینکه کنکور به امید فروکش کردن پیک بیماری کویید ۱۹ به تعویق بیافتد و دیگری اینکه باید هرچه سریع‌تر زندگی و همزیستی با این ویروس را بپذیریم و همیشه پروتکل‌های بهداشتی را مانند حفظ فاصله فیزیکی و استفاده ماسک را رعایت کنیم. از این رو معتقدیم سیاست تعویق کنکور از جنس تفکر دوم و آغاز پذیرش کرونا در زندگی اجتماعی است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس یازدهم ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر علوم و وزیر بهداشت دو فرد تأثیرگذار و تصمیم‌گیر در خصوص برگزاری کنکور بودند که هردو با تعویق کنکور تا زمان مناسب برای اجرای تمامی پروتکل‌های بهداشتی موافقت کردند اما به یکباره در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در حضور رئیس جمهور تغییر نظر دادند. این تصمیم‌های یکباره موجب شده داوطلبان بیش از آسیب جسمی احتمالی ناشی از کرونا، تحت تاثیر آسیب های روحی و روانی این مسائل قرار بگیرند.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ممکن است تصمیم اخیر رئیس جمهور برای برگزاری کنکور به این دلیل باشد که باید هر چه سریع تر زندگی همراه با این ویروس را بپذیریم. از این رو بعید میدانم این تصمیمی سیاسی باشد. بسیار نا امیدکننده خواهد بود اگر متوجه شویم این تصمیم غیر کارشناسی  و سیاسی بوده چرا که سلامت جسمی و روحی داوطلبان بسار مهم تر از تمامی مسائل سیاسی است.

نظر شما