شناسهٔ خبر: 163712 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

هیئت رئیسه درباره تعطیلات تابستانی مجلس تصمیم گیری می‌کند

قاضی زاده نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت رئیسه مجلس درباره تعطیلات تابستانی نمایندگان تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش «نماینده»،محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهار داشت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، تعطیلات تابستانی نمایندگان حدود ۳۰ روز است که طبق روال گذشته دو بازه زمانی ۱۵ روزه در مرداد و شهریور برای تعطیلات تابستانه اختصاص پیدا می کرد.

وی بیان کرد: اگر قرار بر این است که در این دوره تعطیلات تابستانی مجلس برگزار نشود، نمایندگان مجلس طبق آیین نامه داخلی باید در این باره تصمیم گیری کنند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه بدون توجه به نظر نمایندگان تعطیلات تابستانه مجلس لغو شده است. البته بنده موافق تعطیلات نیستم اما باید آیین نامه داخلی مجلس در این باره رعایت شود.

صباغیان تصریح کرد: مطابق با آیین نامه داخلی مجلس، رئیس جمهور و وزرا باید مرداد ماه به مجلس بیایند و گزارش عملکرد خود را ارائه کنند که متاسفانه این قانون اجرایی نشده و انتظار این است که پیگیری شود تا آنان گزارش عملکرد خود را به مجلس ارائه کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: تابستان هنوز به پایان نرسیده و تصمیم گیری درباره تعطیلات تابستانی مجلس در دستور کار هیئت رئیسه است.

وی بیان کرد: بسیاری از نمایندگان معتقدند که موضوعی تحت عنوان تعطیلات تابستانی نباید داشته باشیم و باید ببینیم بین خواسته اکثر نمایندگان برای حضور و فعالیت جهادی در مجلس و آیین نامه داخلی مجلس باید چه تصمیمی اتخاذ کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره حضور وزرا و رئیس جمهور برای ارائه گزارش به نمایندگان مجلس گفت: همان موقع که آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شد، رئیس جمهور به نحوه تصویب این قانون اعتراض کرد و طرح به هیات حل اختلاف قوا ارجاع شد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در آنجا یک نظر تفصیلی درباره حضور رئیس جمهور در مجلس گذاشته شد و قرار بر این شد این قانون در سطح وزرا پیگیری و گزارش ها به موقع به نمایندگان داده شود.

نظر شما