شناسهٔ خبر: 163640 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

لطفی: توزیع ناعادلانه یارانه‌های پنهان به جیب ثروتمندان می‌رود

حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: ما از توزیع ناعادلانه یارانه‌های پنهان در کشور که بخش عمده‌ای از آن به جیب ثروتمندان می‌رود وبروکراسی پیچیده اداری که در سال جهش تولید مانع تولید شده انتقاد داریم.

به گزارش «نماینده» حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۹۹ در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: ما به نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب افتخار می‌کنیم و اقتدار و امنیت ما توسط نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی موجب سربلندی ما است.  

وی افزود: ما به شهدا و سرداران به ویژه سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی که مجاهدانه در راه اعتلای جمهوری اسلامی ایران به فیض شهادت نائل آمدند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را برافراشته نگه داشتند افتخار می‌کنیم و در عوض، آمریکا به جهانخواری، نقض حقوق بشر، نسل‌کشی و کودک‌کشی و تحریم اقتصادی علیه ملت‌های مظلوم افتخار می‌کند، اما همه بدانند که نظام جمهوری اسلامی ایران با تاریخ و تمدن ۳ هزار ساله خویش، مسیر رشد و توسعه را با افتخار می‌پیماید.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در خطاب به هیأت رئیسه مجلس گفت: گرانی‌های افسارگسیخته و مشکلات ناشی از آن که مردم را به ستوه آورده است و دو سوم بودجه کشور متعلق به شرکت‌های دولتی است که اکثر آنها ضررده هستند و در هیچ مجلس بررسی نشده و نمی‌شود.  

وی با تأکید بر اینکه ۸۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری و ۲۰ درصد آن صرف هزینه‌های عمرانی می‌شود، گفت: تا کی مردم باید هزینه سنگین سیستم ناکارآمد اداری را بپردازند؟ ما از توزیع ناعادلانه یارانه‌های پنهان در کشور که بخش عمده‌ای از آن به جیب ثروتمندان می‌رود وبروکراسی پیچیده اداری که در سال جهش تولید مانع تولید شده انتقاد داریم.

لطفی گفت: امروز ۷۱ روز از عمر مجلس می‌گذرد، ولی متأسفانه هیچ‌کدام از موارد فوق در دستورکار مجلس نیست. از هیأت رئیسه محترم می‌خواهم که برای نجات کشور موارد فوق را در دستورکار مجلس قرار دهد.  

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات کشاورزان گفت: کشاورزان قشر زحمتکش و بی‌ادعای کشور، اسیر سیاست‌های غلط وزارت کشاورزی شده و خسارت جبران‌ناپذیری را بابت آن می‌پردازند، بنابراین از رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت می‌خواهم که لااقل نسبت به پرداخت پول گندم کشاورزان در اسرع وقت اقدام کند.

وی از وزیر نیرو بابت ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی تشکر و تصریح کرد: این اقدام اثرات بسیار مطلوبی در کشور داشته است، اما از اجرای قانون توزیع ناعادلانه آب که به صورت ناعادلانه در کشور اجرا می‌شود انتقاد دارم و از وزیر می‌ خواهم که از تبعیض بین استان‌ها و شهرستان‌ها پرهیز کرده و نسبت به اجرای عادلانه آن اقدام کند.

نظر شما