شناسهٔ خبر: 163614 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ

سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان در حاشیه بازدید از تحریریه «نماینده»:

نمایندگان مجلس برای تصویب طرح‌های بهبوددهندۀ معیشت مردم از یکدیگر سبقت می‌گیرند

سیدعلی موسوی نماینده ملکان

سید علی موسوی نماینده مردم ملکان و عضو کمیسیون صنایع مجلس در حاشیه بازدید از تحریریه «نماینده» درتشریح شرایط و ویژگی های مجلس و نماینده قوی اظهار کرد: در بحث قوی بودن امام صادق می فرماید «المؤمن کالجبل الراسخ ...» مومن مانند کوه استور است. یکی از صفات و ویژگی های اصلی مومن مانند کوه استوار بودن است که مومن را ایمان به خداوند قوی می کند اگر مومن خالص باشد قوی می شود.

وی ادامه داد: وقتی رهبر انقلاب نمایندگان مجلس یازدهم را انقلابی‎ترین مجلس نامیدند این یعنی یکی از ویژگی های مجلس یازدهم انقلابی بودن است و نماینده ها نسبت به انقلاب حساسیت دارند و خیلی خوب ورود می کنند و لازم به ذکراست که یکی از خطوط قرمز ما، انقلاب، ولایت و رهبری است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: در مجلس یازدهم من نمایندگانی را می بینم که برای تصویب طرحهایی برای بهبود معیشت مردم تلاش می کنند و از یکدیگر سبقت میگیرند. برای نمونه طرحی که ما به دنبال تصویب آن با عنوان «طرح معیشتی حمایت ازخانواده های نیازمند» هستیم که شامل ۵ دهک خانوارهای پایین جامعه می شود ما به دنبال این هستیم که به خانوارهای نیازمند کمکی به آنها کرده باشیم.

این نماینده مجلس «طرح معیشتی حمایت ازخانواده های نیازمند» اینگونه را تشریح کرد: بند اول طرح تامین کالاهای ضروری است که شامل: برنج، گوشت،تخم مرغ، روغن و... است  ، بند دوم بحث انرژی است تامین هزینه های قبوض آب، برق، گاز  می باشد در همین بند تشویق مصرف برای ۵ دهک پایین خانوار در نظر گرفته شده است علاوه بر این ها منبع مالی تامین بودجه این طرح با گرفتن مالیات از ۵ دهک بالای جامعه انجام می شود بدین صورت که هزینه های انرژی ۵ دهک پایین به ۵ دهک بالا منتقل می شود

وی ادامه داد: در بند سوم بحث ودیعه مسکن است که در دهک پایین خیلی بی خانمان پیدا می شود در دهک های پایین خیلی نادر بی خانمان پیدا می شود و اکثرا در این بحران مسکن زوج های جوان هستند ما بحث ودیعه مسکن را مطرح کردیم که یک خانواده بتواند  آبرومند خانه ای را اجاره کند و زندگی کند

نماینده ملکان افزود: در آخرین بند بحث درمان است اگر خدایی نکرده مشکلی در زمینه درمان و سلامتی پیش بیاید معمولا باعث می شود خانواده ها با مشکل بر بخورند یا خانواده ها عزیزی را ازدست بدهند ما در این بند که غیر از بیماری خاص است که برای بیماری های خاص دولت یک یارانه ای را می دهد ولی برای ۵ دهک پایین جامعه دولت تخفیف ویژه و کمکی را در نظر بگیرد اگربعد از تصویب دولت در اجرای این طرح ناقص عمل می کند با اجازه مقام معظم رهبری از نهادهای جهاد سازندگی یا بنیاد مستضعفان کمک بگیریم.

موسوی دربارۀ طرح دیگر خود با عنوان طرح دوفوریتی حمایت از خبرنگاران گفت: به نظر من خبرنگار باهوش ترین و در نهایت دلسوزترین افراد جامعه است و ضمن اینکه چشم و گوش جامعه است ، انچیزی که برای ما عادی است برای خبرنگار فراتر از آن است. خبرنگار اگر خواب بماند جامعه خواب میماند این جمله را از شهید بهشتی عاریه می گیرم که گفته بودند اگر دانشجو خواب بماند جامعه خواب می ماند.

این نماینده مجلس افزود: یکی از نشانه های مجلس قوی این است که پرکار باشد، رو به جلو باشد، برنامه داشته باشد ، از مشکلات نترسد به دل مشکلات بزند ، به اصول و آرمان هاش پایبند باشد، ساده زیست باشد ، اشرافی گری نداشته باشد، رهبر را دوست داشته و پایبند ولایت باشد.

نماینده ملکان با توجه بودن انقلابی بودن مجلس یازدهم به عنوان مهم ترین ویژگی قوی بودن مجلس اظهار کرد: یکی از این موارد، قوی بودن و انقلابی بودن است ، انقلابی بودن یعنی وفادار به آرمان هایمان باشیم، ساده زیست باشیم و اشرافی گری را کنار بگذاریم، مهم ترین و بزرگترین موفقیت یک انقلابی این است که ابتدا از خودش شروع کند.

نماینده ملکان با نگاهی به ۸ سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: یک نماینده باید مانند فرماندهان دوران دفاع مقدس باشد، فرمانده در جنگ بیشترین آسیب ها را می دید و همیشه در خط مقدم بود؛ نماینده انقلابی مانند فرمانده باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشد، برای مردم ، رهبر و امام زمان کار کند باید هدف داشته باشد، پوچ نباشد، نماینده انقلابی عقب گرا نیست همیشه رو به جلو است مجلس انقلابی باید مجلس رو به جلو باشد .

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه افزود: ما باید برای مشکلات راهکار عملی ارائه بدهیم؛ ما امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی داریم. در تحریم و جنگ اقتصادی هستیم دشمن از هرجهت به ما ضربه می زند اگر در هر صنعتی پیشرفت داریم ما باید در اموری که غرور آفرین است جلو برویم که آن هم بحث صنعت است که ما باید آن را احیا کنیم ، که مجلس می تواند با وضع قوانین با بازرسی پتانسیلهای مغفول مانده را احیا کنیم.

این نماینده مجلس در ادامه دربارۀ حضور خود در حوزه انتخابیه گفت: طی هفتۀ گذشته یک مطالعه میدانی در بعضی روستاهای منطقه انجام شد، مشکلات اساسی روستاها شناسایی شد و با همراهی مسئول مربوطه بازرسی و سرکشی انجام شد که در همان لحظه مشکل ذکر و راه حل لازمه اتخاذ می شد. در جلسه ملاقات با مردم این نکته گفته شد که مردم ولی نعمت ما هستند و به دنبال حل مشکلات آن ها هستیم.

نظر شما