شناسهٔ خبر: 163369 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

مجلس بر عملکرد مالی دولت نظارت بیشتری داشته باشد

دیوان محاسبات دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: بزرگی بی حد دولت مانع چابکی به‌موقع شده است و برای برون رفت از این مشکلات باید مجلس بر عملکرد مالی دولت نظارت بیشتری داشته باشد.

به گزارش «نماینده» علی کامیار امروز در مراسم تودیع و معارفه دادستان دیوان محاسبات کشور که با حضور رئیس مجلس در ساختمان این دیوان برگزار شد، گفت: مجلس قوی و انقلابی دیوان محاسبات قوی و انقلابی را می‌طلبد و نباید اجازه دهیم رانت خواران و سودجویان به اموال بیت‌المال دست‌درازی کنند و اجازه ندهیم که این افراد از هر راهی به سرمایه‌های سیاه خود بیفزایند.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی دشمنان برهم‌زدن نظام اقتصادی جمهوری اسلامی است و اگر صبر و مقاومت ملت ایران و درایت مقام معظم رهبری نبود مسلماً دشمنان تاکنون به اهداف خود در این زمینه می‌رسیدند.

دادستان دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: در دو اصل قانون اساسی، نظارت بر بیت‌المال بر عهده دیوان محاسبات گذاشته شده است و بر این اساس باید به تقویت دیوان محاسبات توجه ویژه شود.

کامیار بیان‌کرد: وابستگی اقتصاد به دولت یکی از مشکلات کشور است و اگر دولت به درستی عمل کند بخش زیادی از روند اقتصادی در مسیر درست قرار می‌گیرد.

وی افزود: مجلس باید یک اطمینان بخشی در نظام اقتصادی را به مردم نشان دهد تا دیگر شاهد بی ثباتی اقتصادی و گرانی‌های افسارگسیخته نباشیم و در این راستا لازم است که مجلس بر عملکرد مالی دولت نظارت بیشتری داشته باشد و دولت هم باید مطابق با قوانین عمل کند.

دادستان دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: بزرگی بی حد دولت مانع چابکی و تصمیم‌گیری به‌موقع شده است و تبعات زیادی را به بار می‌آورد و برای برون رفت از این مشکلات باید مجلس بر عملکرد مالی دولت نظارت بیشتری داشته باشد.

کامیار گفت: استقلال و تقویت دیوان محاسبات کشور اهمیت زیادی دارد و همچنین استقلال مالی دیوان محاسبات باید عملیاتی شود و نباید دیوان محاسبات در تامین بودجه دچار مشکل باشد.

نظر شما