شناسهٔ خبر: 163365 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

طرح های سه گانه نمایندگان برای اصلاح قانون انتخابات

ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس از قرار داشتن سه طرح درباره اصلاح قانون انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری در دستورکار این کمیسیون خبر داد.

به گزارش «نماینده» ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورکار این کمیسیون درباره اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت:سه طرح درباره اصلاح قانون انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری در دستور کار کمیسیون است که کارگروه آن را تشکیل شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین جلسه اصلاح قانون شوراها نیز برگزار شده است، افزود: هفته آینده کار اصلاح انتخابات شوراهای شهر و روستا به اتمام می‌رسد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در همین راستا ادامه داد: بعد از اتمام بخش مربوط به اصلاح انتخابات شوراها، بلافاصله وارد دستور کار اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری می‌شویم و چون انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به طور همزمان خواهد بود، لذا اولویت ما این دو طرح است و ظرف یک ماه فرصت داریم که این طرح از دستور کارگروه خارج شده و به کمیسیون برود.

ابوترابی در تشریح جزئیات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا که بخش هایی از آن در کارگروه ویژه بررسی شده، بیان داشت: در این طرح تأیید صلاحیت از نمایندگان گرفته شده و این وظیفه به عهده کمیسیون ملی انتخابات گذاشته شده است از طرفی آزمونی درباره قوانین اولیه از کاندیداها اخذ می شود که قبولی در این آزمون یکی از شروط تأیید صلاحیت آنها است و همچنین بر اساس طرح مذکور قرار شده نظارت مستمری بر عملکرد اعضای شوراهای شهر و روستا در زمان ۴ سال خدمتشان وجود داشته باشد.

نظر شما