شناسهٔ خبر: 163167 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

انتقاد شهریاری از ارائه آمار ۲۵ میلیون درگیر با کرونا

شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس از ارائه آمار ۲۵ میلیون درگیر با کرونا در روز گذشته انتقاد کرد و از وزیر بهداشت و درمان خواست تا نسبت به آن موضع گیری کند.

به گزارش «نماینده» حسین علی شهریاری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به گذشت پنج سال است از برجام و وعده های داده شده مبنی بر حل مشکلات اقتصادی تورم و گرانی های بازار  پس از آن تاکید کرد که مسئولان متاسفانه به این مسائل توجه نکردند که کدخدا مشکلات را حل نخواهد کرد.

وی با انتقاد از رویکرد سیاست خارجی دولت دوازدهم مدعی شد که «بیش از یک سال و نیم است که دو نیروی نظامی گروگان گرفته شده اند» و خطاب به وزیر امور خارجه گفت: آقای ظریف! اگر فرزند شما گروگان گرفته می شد این طور برخورد می کردید؟

نماینده مردم زاهدان در مجلس در ادامه نطق خود با اشاره به وضعیت اقتصادی واجتماعی ایران گفت: دو سال قبل در این مجلس گفتم که اگر دولت کاری نکند مردم به خاطرفقر و فشار روزی به مجلس و خانه ملت آمده و ما را بیرون می کند. خیلی زمان نمی برد. چرا چشم و گوش بسته عمل می کنید؟

شهریاری هم چنین نسبت به پرداخت مطالبات کادر بهداشتی و درمانی در شرایط کرونایی هشدار داد و گفت: چرا به فکر کادر بهداشتی و درمانی نیستید؟ چرا به فکر تزریق پول به اقتصاد از طریق جهش تولید نیستید؟ مطالبات کادر بهداشتی و درمانی و مدافعان سلامت پرداخت نشده اند. قرار بر این بود به پرسنلهای شرکتی تسهیلات ارائه شود که نشده است. این روزها گرانی غوغا می کند. قیمت دلار سر به فلک کشیده، چه کسی می تواند تخم مرغ ۱۵۰۰ تومانی بخرد؟ امیدوارم دولتمردان به خودشان بیایند و قبل از این که مردم با آنها برخورد کنند امور را اصلاح کنند.

وی با انتقاد از طرح آمار تخمینی و بدون سند توسط مسوولان گفت: چرا مساله ای را که از آن اطلاع واقعی ندارید عنوان می کنید؟ اگر  آمار ۲۵ میلیون درگیر با کرونا صحت داشت ما باید هم اکنون ۷ میلیون بیمار بستری داشتیم که نداریم.

وی در پایان نطق خود از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست که درخصوص آمار ارائه شده توسط رئیس جمهور موضع گیری و آن را اصلاح کند.

نظر شما