شناسهٔ خبر: 163165 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

سلول‌های زیادی از پیکره جامعه در اثر رکود، تورم و گرانی در حال نابودی است

مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس گفت: پیکره اقتصادی کشور دچار بیماری رکود و تورم است اما سلول‌های زیادی از این پیکره در حال نابودی است و نیاز به تقویت دارند و نمی‌توانیم دم برنیاوریم بلکه باید از ضعفا حمایت بیشتری کنیم.

به گزارش «نماینده» مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۲۹ تیر) در جلسه علنی امروز و در موافقت با یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی اظهار داشت: وظیفه دولت توزیع عادلانه رفاه و رفع فقر و برطرف کردن محرومیت در جامعه برای تغذیه و بهداشت در کشور است.  

وی افزود: شرایط کشور ویژه است و در جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم که این جنگ با ضعف و ناکارآمدی درحوزه اجرا اثر مضاعفی بر اقشار آسیب پذیر جامعه داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه خط فقر بر دهک‌ها سرایت بالاتری پیدا کرده است، گفت: ‌رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم و فرمایشات اخیرشان به صراحت اعلام کردند در زمینه عدالت عقب ماندگی داریم.  

شریعتی گفت: باید برای اصلاح اقتصاد کشور کارهای اساسی کرده و راهکارهای خود را تغییر دهیم که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت پتروپالایشگاه‌ها و تامین ارز با استفاده از روش‌های مختلف کارهای مناسبی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: پیکره اقتصادی کشور دچار بیماری رکود و تورم است اما سلول‌های زیادی از این پیکره در حال نابودی است و نیاز به تقویت دارند و نمی‌توانیم دم برنیاوریم بلکه باید از ضعفا حمایت بیشتری کنیم.  

نماینده مردم تهران در مجلس افزود:‌کوپن مانع از نوسان قیمتی و فشار بیشتر بر مردم در ایام ۸ سال دفاع مقدس شده بود؛ و هم اکنون نباید جنگ و فشار اقتصادی را انکار کنیم.  

شریعتی گفت: ‌تامین نیازهای اولیه مردم به پیشرفت کشور کمک خواهد کرد ولی نباید عدالت را فراموش کنیم.

وی تصریح کرد: تغییر قیمت‌ها در کالاها و نیاز اولیه مردم باعث تاسف است چرا که مردم نمی‌توانند برای زندگی روزمره خود برنامه‌ریزی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: نمایندگان مجلس و دولتمردان باید به کف جامعه رفته و مشکلات را از نزدیک ببینند چرا که برخی خانوارها برای تهیه قوت روزانه‌شان مشکل داشته و نیازمند حمایت هستند.

نظر شما